متخصص ریه: فقط در صورت لزوم از خانه خارج شوید – خبر زنده

متخصص ریه: فقط در صورت لزوم از خانه خارج شوید

 – خبر زنده

سیاوش کورانی فر، متخصص ریه گفت: خانواده ها نباید از این فرصت برای رد آلودگی هوا برای استفاده در فضای باز استفاده کنند زیرا فعالیت در فضای باز برای افراد به ویژه کودکان بسیار خطرناک است.

وی به خانواده ها توصیه کرد: اکیداً توصیه می شود افراد از منزل خارج نشوند مگر در مواقع ضروری و استفاده از ماسک را فراموش نکنند، زیرا زمانی که فرد تحرک بیشتری دارد ابتدا تعداد تنفس ها و سپس حجم تنفس افزایش می یابد. بنابراین وقتی هوا وجود دارد در حین فعالیت و پیاده روی هوای بیشتری از نظر حجمی وارد ریه ها می شود و همانطور که آلودگی هوا بیشتر و هوا ناسالم تر می شود آسیب به ریه ها بیشتر می شود.


بیشتر بخوانید: آمار بیماری ها و مرگ و میرهای مرتبط با آلودگی هوا در ایران


این فوق تخصص ریه ادامه داد: به همین دلیل به ویژه در کودکانی که هنگام کار کنترلی بر فعالیت های خود ندارند، به لطف این مکانیسم هوای آلوده بیشتری وارد ریه ها می شود و آسیب بیشتر متوجه کودکان می شود، بنابراین منشاء آلودگی باید ابتدا باشد. که ممکن است بخشی از ما نباشد، اما تا جایی که ممکن است نباید از وسایل نقلیه شخصی پیاده شده و از خانه خارج شویم تا آلودگی کمتری وارد ریه ها شود، زیرا گرد و غباری که کوچکتر از پنج میکرون است وارد ریه ها و آن ها می شود. که کوچکتر از یک میکرون هستند و وارد خون می شوند.

وی ادامه داد: بنابراین توصیه می‌شود به دلیل وجود آلاینده‌هایی که وارد خون می‌شود، بیشتر شیر بخورید تا در صورت آلودگی هوا تحرک کمتری داشته باشیم، ماسک بزنیم و تا حد امکان از غذاهای حاوی آنتی‌اکسیدان مانند سبزیجات و میوه جات و فندک استفاده کنیم. غذاها، “او گفت.

  بیمه رایگان برای خانواده های کم درآمد - خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید