ما هیچ برنامه ای برای مشارکت در ائتلاف ادعایی اسرائیل علیه ایران نداریم – خبر زنده

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه که خواست نامش فاش نشود، این سخنان را در نشست خبری با نمایندگان رسانه های خارجی و در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در لندن مبنی بر اینکه آیا انگلیسی ها حکومت ایران

وزیر دفاع اسرائیل اخیرا گفته است که در پی گستاخی سران این رژیم، ائتلافی برای مقابله با ایران تشکیل شده است. بنی گانز در صحبت با کمیته روابط خارجی پارلمان اسرائیل گفت که ائتلاف “بر پایه سیستم های دفاع هوایی به رهبری آمریکا در خاورمیانه است.” وی مدعی است که ائتلاف موفق شده است حملات ایران به فلسطین اشغالی و دیگر کشورها را خنثی کند.

بر اساس این گزارش، بنی گانز به دیگر اعضای ائتلاف ادعایی خود اشاره ای نکرده است.

رسانه های عربی همچنین در 10 ژوئن گزارش دادند که ارتش اسرائیل به عنوان بخشی از چشم انداز همکاری با برخی کشورهای عربی، سامانه هشدار سریع و راداری را در مناطقی در خاورمیانه از جمله امارات و بحرین مستقر کرده است.

او گفت: «من سال گذشته با همکارانم در پنتاگون و دولت بودم [بایدن] من برنامه گسترده ای را برای تقویت همکاری بین اسرائیل و کشورهای منطقه تحت رهبری ایالات متحده و سنتکام اجرا کردم. وی ابراز امیدواری کرد که بایدن در سفر آتی خود به عربستان گام دیگری در این راستا بردارد.

اکثر تحلیلگران بر این باورند که تلاش صهیونیستها برای عادی سازی روابط و اتحاد با برخی حاکمان سازشکار منطقه عمدتاً ناشی از ضعف و ناتوانی آنها در مقاومت در برابر محور مقاومت در منطقه است و علیرغم این تلاش، تل آویو از خلیج فارس نیز اطلاع دارد. ، که پایه های ضعیفی دارند و شکننده هستند.

  زمین لرزه ای به بزرگی 4 ریشتر در فین هرمزگان

وضعیت قدرت در رژیم صهیونیستی نیز این روزها در بحران است. پارلمان اسرائیل هفته گذشته در پی شکست کابینه نفتالی بنت در تصویب لایحه مربوط به شهرک نشینان صهیونیست در کرانه باختری که زمینه را برای انتخابات پارلمانی اکتبر برای پنجمین بار در چهار سال گذشته فراهم می کند، به انحلال رأی داد.

بنیامین نتانیاهو، رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی، بنت را به شکست متهم کرده و قول داده است که قدرت را دوباره به دست خواهد آورد. کابینه خود او در ژوئن 2021 پس از یک بحران سیاسی که در چهار انتخابات در کمتر از دو سال به پایان رسید، منحل شد.

ساعاتی پس از انحلال کنست (پارلمان اسرائیل)، وزرای امور خارجه انگلیس و رژیم اشغالگر قدس درباره ایران گفتگوی تلفنی انجام دادند. ژایر لاپید با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: اکنون با لیز تراس، وزیر امور خارجه بریتانیا صحبت کرده و از موضع قاطع بریتانیا در قبال موضوع ایران تشکر کرده‌ام.

وی گفت: ما در مورد لزوم اقدام قاطع جامعه جهانی در مبارزه با تروریسم در ایران و ثبات منطقه صحبت کردیم. عنصر صهیونیستی همچنین از احتمال سفر وزیر خارجه انگلیس به فلسطین اشغالی در ماه آینده خبر داد.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در لندن با بیان اینکه نمی توانم جزئیات این مذاکرات را ارائه کنم، افزود: ما هیچ برنامه ای برای پیوستن به ائتلاف نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید