دسته‌ها
بلاگ

ما دورکاری را دنبال می کنیم، دوم و یک سوم وقت زنان

به گزارش ایسنا، انسیه خزعلی در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنایع دستی «زنان سرزمین من» که در سالن اجتماعات جمعیت هلال احمر استان گیلان در مراسم بزرگداشت شهدای سلامت برگزار شد. به ویژه شهدای زن گفت: شهدای سلامت در خط مقدم از جان و موجودیت مردم دفاع کردند و جان خود و خانواده هایشان را به خطر انداختند.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم معتقد به حضور زنان توانمند در عرصه های حاکمیتی، کارآفرینی و جامعه است، افزود: از همه حمایت ها برای افزایش ظرفیت زنان در منابع انسانی و حکمرانی برای مقابله با مشکلات اقتصادی استفاده خواهیم کرد و از آن استفاده فرهنگی و اجتماعی می کنند. .

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده محیط زیست را یکی از عرصه های نقش آفرینی زنان دانست و گفت: زنان به عنوان محور خانواده می توانند با تشویق و ترغیب آنان بر لزوم حفظ محیط زیست تاکید کنند.

خزعلی از کارآفرینان خواست تا محصولات و خدمات خود را به جایگاه های بین المللی برسانند و گفت: باید با برندسازی بازار خوبی را برای محصولات کارآفرینی به ویژه زنان کارآفرین فراهم کنیم و در سطح ملی و بین المللی حضور داشته باشیم و بر صادرات و سرمایه گذاری تمرکز کنیم. “تأثیر بگذار.

وی ادامه داد: باید نیازها و ظرفیت بازارهای هدف صادرات کالا برای بانوان کارآفرین شناسایی و استانداردسازی های لازم انجام شود که هستیم و امیدواریم به فاز عملیاتی برسد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان با تاکید بر لزوم نظارت بر کار نیم و یک سوم زنان افزود: زنان علاوه بر کارهای اجتماعی، وظیفه خانه داری و فرزندپروری را بر عهده دارند و باید مسئولیت های اجتماعی و خانوادگی را در کنار هم ببینیم.

وی با اشاره به جمعیت گیلان و خطر پیری گفت: سالمندی گیلان بسیار گسترده و کمتر از میانگین کشوری است، بنابراین باید علاوه بر کار و تحصیل، شرایطی را برای زنان 20 تا 40 ساله فراهم کنیم. مردم هم باید در قانون به این مسائل توجه کنند.

هزالی دورکاری کارمندان را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به ویژگی های خاص بانوان باید مسئولیت های ویژه ای به آنها محول شود.

وی گیلان را یکی از استان های کشاورزی دانست و ادامه داد: زنان نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های ناشی از تغییرات اقلیمی ایفا می کنند و برای حفظ کشاورزی و محیط زیست باید در این عرصه پیشتاز باشند. علاوه بر این خطرات تغییر کاربری، استان گیلان را تهدید می کند و نیازمند برنامه ریزی جدی با نقش آفرینی زنان هستیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان از ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای زنان، سرپرستان خانوار، مشوق های کسب و کار خبر داد و گفت: دولت بر اجرای قانون حمایت از خانواده تاکید دارد و باید آسیب ها را به زنان و خانواده به حداقل برسانیم. همچنین تمرکز بر آموزش های مهارتی و سبک زندگی و ترویج فرهنگ بومی و محلی از اولویت های معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری است.

به گزارش ایسنا، در این نشست که بر اساس دستورالعمل بهداشتی برگزار شد، 10 نفر از نمایندگان و فعالان اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی زنان روستایی به بیان مشکلات و راهکارهای حوزه خود پرداختند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان همچنین از بیمارستان الزهرا(س) رشت، بخش ناباروری بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خروج از نسخه موبایل