ما در کشور کمبود دارو نداریم – خبر زنده

ما در کشور کمبود دارو نداریم

 – خبر زنده

انجمن 24- بهرام عین اللهی روز چهارشنبه در حاشیه سفر رئیس جمهور به استان قزوین در جمع خبرنگاران افزود: وضعیت ارز دارویی نسبت به سال گذشته بهتر است و با هماهنگی های انجام شده با بانک ملی و وام هایی که در این حوزه وجود دارد، امسال وضعیت ارزآوری داروها بهتر است. مشکل خاصی ایجاد خواهد شد.«در کشور عرضه دارو وجود نخواهد داشت.

عین اللهی با بیان اینکه در کشور مشکلی در زمینه داروهای اساسی وجود ندارد، افزود: با تامین مواد اولیه و تولید دارو شاهد افزایش قابل توجهی در قیمت داروها نخواهیم بود. همچنین با اقدامات انجام شده 200 داروی جدید مجوز پوشش بیمه ای دریافت کرده اند.«این اقدام مهمی در حمایت از مردم در تهیه دارو است.

وی گفت: علاوه بر این برنامه ریزی برای تحویل دارو به بیماران مزمن با پیک در حال انجام است و در تلاش هستیم تا داروها را به صورت آنلاین برای این افراد سفارش و ارسال کنیم.


بیشتر بخوانید: آینده پزشکی از زبان پزشکان


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد تخت‌های بیمارستانی استان قزوین را نسبت به جمعیت آن کمتر از میانگین کشوری دانست.

وی گفت: حدود 80 طرح بهداشتی با تامین اعتبار لازم در قزوین اجرا می شود و مشکلات مربوط به تخت های بیمارستانی نیز امشب در جلسه هیات استان با حضور رئیس جمهور بررسی می شود.
رئیس جمهور و هیئت همراه ظهر امروز چهارشنبه در چارچوب سفرهای استانی دولت سیزدهم به قزوین سفر کردند.

رئیس جمهور پیش از این به ۱۹ استان از جمله هرمزگان، کوم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کوگیلویه و بویراحمد، بوشهر، گیلان، گلستان، مش البرز سفر کرده است. سفر کرده بود

  چرا نگران رادیو و تلویزیون هستم؟ - خبر زنده

این سومین سفر آیت الله رئیسی به ولایت در سال 1401 و بیستمین سفر ایشان در هشت ماه اخیر است.

دیدگاهتان را بنویسید