ما در مسائل اقتصادی و عدالت عقب هستیم – خبر زنده

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی در سفر به استان قزوین در دیدار با اقشار مختلف مردم که در اتاق هیئت مدیره دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: خدا رحمت کند.

وی همچنین گفت: یکی از امکانات استان، دشت وسیع قزوین است که رهبر معظم انقلاب در دو دیدار خصوصی در دشت قزوین بر این موضوع تاکید ویژه داشتند.

رئیسی با اشاره به اینکه در دشت قزوین می توان کار دانشمندان را انجام داد، خاطرنشان کرد: ایشان در دیدارهای خصوصی با رهبر معظم انقلاب بر کشاورزی تاکید کردند و دشت قزوین را مثال زدند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: به استاندار قزوین در شورای اداری تاکید می کنم که به خواسته مقام معظم رهبری و خواست مردم عمل کند و آموزش ابتدایی را در دشت قزوین دنبال کند و آن را در کشور الگو قرار دهد.

رئیس جمهور در خصوص صنعتی شدن استان قزوین گفت: صنایع باید مبتنی بر علم و دانش باشد و استفاده از فناوری های نوین باید مبتنی بر صنایع باشد.

احیای واحدهای صنعتی در دستور کار دولت

وی ادامه داد: در قزوین که مجتمع های صنعتی عظیمی وجود دارد باید صنایع تعطیل و نیمه تعطیل را فعال کنیم تا چرخه های تولید برعکس شود، در قزوین احیای واحدهای صنعتی باید با جدیت دنبال شود. زیرا می تواند شغل ایجاد کند و تولید را افزایش دهد.

رئیسی در خصوص آسیب های اجتماعی گفت: این آسیب متوجه مردم متدین قزوین است و علاوه بر آن زیبنده استان نیست، اما با همکاری مردم می توان این آسیب را کاهش داد و برطرف کرد.

وی با تاکید بر اینکه عمیقاً به مردمی شدن دولت اعتقاد دارد، افزود: هرجا که مردم در میدان باشند کارها به خوبی پیش می رود البته حضور مسئولان و نیروهای جهادگر نیاز است.

  یکسان سازی حقوق بازنشستگان چه شد؟ / فیلم

رئیس جمهور ادامه داد: گروه های جهادی نیز پس از ادغام وزارت کشاورزی و جهاد سازندگی روحیه جهادی خود را حفظ کرده اند.

نقشی در حل مشکلات اجتماعی برای مردم تعریف کنید

وی تاکید کرد: باید برای نقش مردم در آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد و طلاق برنامه ریزی داشته باشیم و نقش مردم را مشخص کنیم و همچنین از گروه های جهادی حمایت کنیم. البته امام محله هم مثل گذشته می تواند نقش اصلی را داشته باشد.

وی گفت: کارکرد منبر فقط پاسخگویی به شبهات نبوده و مسجد در گذشته کارکرد اقتصادی و اجتماعی داشته است. به همین دلیل فعال شدن مساجد بسیار مهم است و جوانان می توانند در مسجد نقش آفرینی کنند و دولت نیز نقش حمایتی دارد که دستگاه اجرایی باید ایفا کند.

رئیسی درباره موضوع مالکیت دولت گفت: نقش دولت رهبری، کنترل و حمایت است اما حکمرانی به ویژه در بخش اقتصادی کار دولت نیست. بنابراین ما باید خصوصی سازی را به صورت واقعی انجام دهیم، اما تا به امروز خصوصی سازی به درستی انجام نشده است. ما بر خصوصی سازی تاکید داریم، اما واگذاری ها باید با دقت انجام شود و واحدها بین افراد توانمند توزیع شود. البته این واحدها پس از خصوصی سازی باید توسط دولت حفظ شود.

وی افزود: اصل 44 قانون اساسی را به عنوان سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری در دولت برای کاهش بیکاری و افزایش اشتغال بر اساس قانون دنبال خواهیم کرد.

رئیسی گفت: مشکلات شرکت کنتور و شرکت هایی مانند آن در قزوین باید توسط تیمی از استانداری رسیدگی شود تا بدانیم در دولت برای احیای این واحدها و اعلام نتیجه به مردم چه کنیم. می توان اطلاع رسانی کرد.

  تصادفات جنجالی در ایران / افزایش تصادفات افراد بدون مجوز

ساخت بیمارستان 700 تختخوابی قزوین در دستور کار دولت قرار دارد

وی تاکید کرد: در خصوص بیمارستان 700 تختخوابی قزوین باید بگوییم که در پایان پروژه های در دستور کار دولت، مراکز درمانی با پیشرفت بالای 80 درصد است اما به دلیل کمبود سرانه بهداشت و درمان در استان قزوین، قزوین 700 تخت بیمارستان در دستور کار است. در سال جاری فعالیت اجرایی آن را ساماندهی خواهیم کرد.

رئیس جمهور درباره موضوع پرداخت مالیات در استان ها گفت: موضوع مودیان در وزارت اقتصاد حل شده و از این پس مودیان مالیاتی که در مناطق مختلف مالیات می پردازند از این عوارض برای توسعه همان منطقه استفاده می کنند. “

وی در خصوص شهر جدید مهرگان نیز گفت: اکنون که مهرگان تبدیل به شهر شده است، باید خدمات شهری در این منطقه در نظر گرفته شود تا واقعاً شهر شکل بگیرد و در نتیجه آسیب های اجتماعی کاهش یابد و مهرگان واقعاً نیاز به نام و توصیف دارد. از شهر. «بیایید بگیریم.

رئیسی در خصوص نذورات قزوین بیان کرد: استان قزوین به دلیل اینکه یکی از شهرهای مذهبی است، کمک های زیادی دارد، زیرا کارکردهای کمک های خیرین گره گشایی از اقتصاد جامعه است، بنابراین کمک ها با هدف گشایش قطب های اقتصادی، تولید، رفع بیکاری و … است. اشتغال البته در این بین نیت واقف هم مهم است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نظراتی در مورد دانشگاه داشتند که ما آنها را مخاطب خود می دانیم چرا که امروز دولت ستاد اجرای دستورات رهبری است. تاکید رهبر معظم انقلاب بر حفظ هویت علمی، دینی و انقلابی در دانشگاه‌ها.

سیاسی بودن فقط به معنای عضویت در احزاب نیست

  پمپئو ترکیه را یک تهدید منطقه ای خواند

این مسئول گفت: روشنفکر کسی است که متوجه آسیب و تذکر دیگران شود و خودش هم برنامه ریزی کند. دانشجو و دانشجوی سیاسی فردی است که آسیب ها و مشکلات جامعه را می شناسد و آمادگی خود را برای ایفای نقش و مسئولیت اعلام می کند.

وی افزود: جانبازان به طور عینی مربیان جامعه هستند. چون در دوران دفاع مقدس در میدان نبرد حاضر شدند و علاوه بر مسئولیت، نقشه درست کردند، بنابراین سیاسی بودن تنها به معنای عضویت در احزاب و گروه ها نیست.

ما در مسائل اقتصادی و عدالت عقب هستیم

رئیسی گفت: به عنوان یک دولت تمام غم ما این است که شبانه روز برای جبران کمبودها تلاش کنیم، اما باید بگویم بخشی از این مشکلات برای دیروز و امروز نیست. چون برای حل آن به موقع درست انجام نشد. همچنین در مسائل اقتصادی و عدالت عقب ماندگی هایی داریم که باید جبران کنیم.

وی افزود: در سال‌های اخیر با وجود تحریم‌های نظامی و هسته‌ای دشمن، در این زمینه‌ها موفق بوده‌ایم، اما این سوال پیش می‌آید که چرا در صنعت خودرو شکست خورده‌ایم و این اقدام را در دولت برای جبران خسارت‌ها آغاز کردیم. عقب ماندگی کشور

ساخت چهار میلیون خانه شعار انتخاباتی نیست

رئیس جمهور در پایان گفت: ساخت چهار میلیون مسکن شعار قبل از انتخابات نیست، بلکه از ضروریات کشور است. در شعار امسال نیز بر تولید تاکید شده است زیرا تولید محور اقتصاد و نیاز کشور است و همه باید نسبت به تولید حساس باشیم. تولید باید شغل ایجاد کند و مبتنی بر علم و دانش باشد، دانش را با مهارت پیوند دهیم. اگر این اتفاق بیفتد، اشتغال و تولید افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید