ما با هر کشوری که منافع ما را تامین می کند مذاکره می کنیم

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موسقی در خطبه های نماز جمعه همدان افزود: خط اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی تضمین منافع ملی و استقلال کشور است و با هر کشوری که منافع ما را تامین کند، مذاکره خواهیم کرد. “

وی ادامه داد: در برخی موارد نمی توانستیم با غرب مذاکره کنیم زیرا آنها استقلال ما را به رسمیت نمی شناختند و می خواستند چیزهایی را به ما دیکته کنند.

شعبانی با اشاره به حوادث یمن گفت: مردم مظلوم یمن بیش از هفت سال است که مورد حمله ائتلاف سعودی قرار گرفته و 17 هزار نفر از جمله 4 هزار کودک کشته شده اند.

امام جمعه همدان سکوت در برابر تهاجم سعودی ها به یمن را محکوم کرد و افزود: چگونه کشورهای اسلامی شاهد کشتار کودکان و 2850 زن هستند.

وی گفت: به دستور صریح قرآن، دستور دو گروه مسلمان با هم جنگیدند، وارد شوید.

شعبانی به ایام الله دهه فجر نیز اشاره می کند و می گوید: در سوره ابراهیم یکی از دستورات خداوند به موسی(ع) این بود که قوم خود را از ظلمت ها به سوی نور بیرون آورد، چنان که یکی از فلسفه های بعثت پیامبران این است. برای فرار از حکومت ظالمانه

وی ادامه داد: دومین فرمان خداوند به موسی این بود که ایام الله و ایام الله را فراموش نکن.
ایام خدا روزهایی است که قدرت خداوند در دنیا تجلی می یابد، ایام خدا آموزنده است.

شعبانی گفت: تاریخ مصداق ساختن جامعه است، اگر حقایق تاریخی به درستی شناخته نشود، دشمن اراده را سست می کند.

  ایران مثل همیشه در حال از دست دادن فرصت طلایی است. - خبر زنده

امام جمعه همدان افزود: در دهه فجر اقتدار شرق و غرب در هم شکست و حادثه بزرگ بیرون آمدن از ظلمت به سوی نور اتفاق افتاد.

وی گفت: دولت ظالم با وجود مشکلات اقتصادی هیچ مشروعیتی ندارد. اگر دست توانای خدا نبود، جمعیت 36 میلیونی نمی توانست با جهان مخالفت کند. اگر ملتی صبور و سپاسگزار باشد، نزد خدا عمر طولانی‌تری خواهد داشت.»

دیدگاهتان را بنویسید