مافیای مواد مخدر پشت پرونده فاسد مواد مخدر؟ – خبر زنده

مافیای مواد مخدر پشت پرونده فاسد مواد مخدر؟

 – خبر زنده

انجمن 24 – در سال های اخیر موضوع ترخیص کالا از گمرک به دلیل پرداخت ارز دولتی بسیار کند بوده و برخی از کالاها تا پایان فساد در گمرکات کشور باقی مانده است و واردکنندگانی که تا زمان توزیع این ارز از توزیع ارز دولتی خوشحال بودند. اقداماتی برای آزادسازی مواد خام یا کالا انجام نمی شود. سال گذشته رئیس وقت گمرک به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج گفته بود: «کمیسیون امنیت ملی با صدور مجوزی اجازه می دهد کالاهای اساسی و فاسدشدنی در مدت دو ماه پس از ورود، پس از دریافت کد مرکزی ترخیص شوند. تمام ماجرا این نبود و برخی واردکنندگان عمدتاً کالاهای خود را در انبارهای گمرکی نگهداری می‌کردند تا تورم بیشتری را در نوسانات قیمت تجربه کنند و در عین حال کالا را از گمرک ترخیص کردند و اتفاقاً می‌توانستند با کمترین قیمت از انبارها نیز استفاده کنند.

اما اکنون خبر می رسد که کارخانه های افزودنی دارویی در دماوند به دلیل استفاده از مواد اولیه فاسد تعطیل شده است.سپس رئیس اداره کل مکمل های وزارت بهداشت در نامه ای تاکید کرد که هرگونه تولید و توزیع محصول. با رژیم اولیه فاسد این کارخانه ها باید متوقف شود و در صورت اقدام دیگری مسئولیت عواقب آن بر عهده دارنده پروانه است.


بیشتر بخوانید: دستگیری فروشنده داروهای کمیاب در تهران / کشف 40 هزار دارو


جالب است بدانید در چند سال اخیر که بحث تخصیص ارز دولتی برای واردات دارو مطرح شده است، شرکت های زیادی به عنوان قارچ ثبت شده اند و برخی از این شرکت ها با استفاده از رانت های خود توانسته اند درآمدهای میلیاردی داشته باشند. تومان. آن را به خانه بردند و از طرفی سلامت مردم را به خطر انداختند.

  شیب نزولی از مرگ و میرهای جامعه تاج 24 - خبر زنده

در حال حاضر دستگاه های نظارتی نه تنها باید با تولیدکنندگان و توزیع کنندگان این محصولات به شدت برخورد کنند، بلکه باید با مسئولان مربوطه که مسئولیت نظارت بر فعالیت این کارخانه را بر عهده داشتند نیز برخورد قاطع داشته باشند، زیرا این کارخانه از مواد مفسده و بسیاری از این محصولات استفاده می کرد. وارد بازار مصرف شده اند.

مطمئناً داروهای فاسد بدترین عوارض را برای انسان دارند و نه تنها می توانند مسئولیت های سنگینی را به دنبال داشته باشند، بلکه می توانند منشأ بسیاری از بدی ها و بیماری های آینده باشند.

در شرایط کنونی دستگاه های مربوطه جمع آوری محصولات این کارخانه که هم اکنون در بازار و یا حتی در منازل مردم وجود دارد اطلاع رسانی صحیحی نداشته اند. بنابراین فهرست داروها باید به طور کامل به اطلاع عموم برسد تا از مصرف آنها خودداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید