ماجرای ابهامات جدی در امضای استیضاح فاطمی امین – خبر زنده

علیرضا نظری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به طرح استیضاح وزیر صمت در مجلس گفت: این یکی از ابزارهای نظارتی است و نمایندگان استیضاح وزرا و جمعی از نمایندگان مجلس طرح استیضاح وزیر صمت را مطرح کردند. وزیر صمت در دسامبر گذشته.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی افزود: طرح استیضاح وزیر صنعت برای بازار خودرو کلید خورد و مدتی مسکوت ماند، چند روز پیش از سوی هیئت رئیسه ابلاغ و به کمیسیون تخصصی ارسال شد.

نظری گفت: واقعیت این است که در صنعت خودرو مشکلات ساختاری وجود دارد و اصلاح ساختاری در این حوزه زمان بر است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود چند ماه گذشته شاهد هستیم که تولید خودرو در سایپا و ایران خودرو رو به ثبات است و اصلاحات در این حوزه آغاز شده است و ارزیابی وزارت صمت و دولت در این حوزه به طور کلی قابل قبول است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی افزود: به نظر من با توجه به زمان بر بودن اصلاحات ساختاری در این حوزه باید فرصت بیشتری به وزیر داده شود و استیضاح وی در این شرایط کمکی به حل مشکلات نخواهد کرد.

نظری گفت: استیضاح وزیر صمت در شرایط کنونی نه تنها کمکی به حل مشکلات نمی کند، بلکه به دلیل گستردگی حوزه کاری این وزارتخانه در حوزه بازرگانی، مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: همزمان با تلاش برای اعلام استیضاح وزیر صمت، حدود 14 استیضاح کننده امضای خود را پس گرفتند اما باز هم یکی از حامیان استیضاح اقدام به جمع آوری امضا برای این استیضاح کرد.

  آیا واردات واکسن متوقف می شود؟ | انجمن 24

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: در مقطعی امضاهای طرح استیضاح وزیر صمت در سامانه ناکافی بود اما تعدادی امضا به صورت دستی به سامانه اضافه شد.

دیدگاهتان را بنویسید