لزوم معاینه روزانه دانش آموزان در مدارس

لزوم معاینه روزانه دانش آموزان در مدارس

انجمن 24- طبق اعلام وزارت بهداشت، ورود یا حضور دانش آموزان، معلمان و سایر کارکنان با علائم بیماری عروق کرونر قلب تحت هر شرایطی ممنوع است.

غربالگری دانش‌آموزان و کارکنان مدرسه در طول همه‌گیری کووید 19 حیاتی است و قبل از بازگشایی مدارس به فعالیت‌هایی نیاز است، و والدین باید آموزش ببینند که متعهد شوند دانش‌آموز مشکوک یا آلوده را اعزام نکنند. مراقبت از مدرسه و مراقبت از سلامت مدرسه و یا رابطه بهداشتی الزامی است در صورت مشاهده علائم در بین دانش آموزان و کارکنان لازم است اقدامات بهداشتی لازم انجام شود.


بیشتر بخوانید: مدارس از دستور وزارت آموزش و پرورش پیروی نمی کنند


همچنین لازم است مدرسه برای کنترل ورود احتمالی کارکنان بیمار یا مشکوک و جدایی آنها از افراد سالم برنامه مشخصی داشته باشد و همچنین راهی برای اطلاع والدین یا سرپرستان این دانش آموزان تعیین کند.

هنگام ورود به مدرسه حتماً همه دانش‌آموزان، معلمان و سایر کارکنان را از نظر علائم (ترجیحاً مراقبت از سندرم) بررسی کنید و در صورت لزوم روزانه با ناظران بهداشتی مشورت کنید.


بیشتر بخوانید: مدارس از دستور وزارت آموزش و پرورش پیروی نمی کنند


مراقبت از گروه های آسیب پذیر نیز بسیار مهم است. فعالیت‌های سه گروه شامل بیماران مبتلا به بیماری زمینه‌ای، بیماران نقص ایمنی و دانش‌آموزان مبتلا به فلج مغزی که توسط پزشک معتمد تأیید شده است، مانند افراد در معرض خطر بیماری کووید 19، باید به صورت پاره وقت و مجازی برنامه‌ریزی شود.

بیماران مبتلا به بیماری های زمینه ای: بیماری های قلبی عروقی، بیماری های کبدی، بیماری های کلیوی، فشار خون بالا، دیابت وابسته به انسولین، بیماری های زمینه ای تنفسی، آسم مقاوم به درمان

بیماران مبتلا به نقص ایمنی: درمان با کورتیکواستروئیدها با بیش از 12.5 میلی گرم پردنیزولون در روز به مدت بیش از دو هفته شیمی درمانی – بدخیمی ها – پیوند اعضا

دانش آموزان فلج مغزی با اختلال حرکت دست، اختلالات بینایی شدید، کودکان ذهنی و اوتیسم و ​​معلولیت های متعدد که قادر به شستن دست ها و نگهداری از ماسک به تنهایی نیستند.

همچنین طبق اعلام وزارت بهداشت، دانش‌آموزان و کارکنان مدارس مبتلا به کووید 19، پس از طی دوره درمان و بهبودی برای بازگشت به مدرسه، باید توسط پزشک معتمد خدمات منطقه و شهرستان یا مراکز بهداشتی درمانی مجتمع مورد ارزیابی قرار گیرند. ضمناً ورود یا حضور دانش آموزان، معلمان و سایر کارکنان با علائم بیماری (با تاکید بر علائم بیماری عروق کرونر) تحت هر شرایطی ممنوع می باشد.

شرایط و میزان استفاده از تاج برای کارکنان و معلمان مدارس با تایید دکتری آموزش و پرورش می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید