لایحه رتبه بندی معلمان از چه زمانی اجرایی می شود؟

لایحه رتبه بندی معلمان از چه زمانی اجرایی می شود؟

انجمن 24 –حجت الاسلام احمد حسین فلاحی، عضو کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس در گفت و گو با میزان، درباره لایحه رتبه بندی معلمان گفت: انجام شد و تا دو هفته آینده به دادگاه بازمی گردد.

وی ادامه داد: دلیل تمدید تصویب این طرح موضوعاتی مانند تامین نظم بودجه و بحث اصلاحاتی است که باید انجام شود و فلسفه رتبه بندی باید دنبال شود.

نماینده مردم همدان گفت: در بحث ها بودجه 20 هزار میلیاردی به مبلغ قبلی اضافه شد، دولت قبل 5 هزار و 200 میلیارد برای این موضوع در نظر گرفته بود که اکنون مجموعاً 25 هزار میلیارد است و از سال جاری برای آنها محاسبه می شود. 15 شهریور 1400. که شامل بازنشستگان مهرماه خواهد شد.

یکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در زمان اجرای این طرح گفت: امیدواریم این لایحه هر چه سریعتر در جلسه علنی مجلس تصویب و در هیات امنا تصویب و به تصویب برسد. قانون اما به هر حال زمان اجرای قانون رتبه بندی معلمان در نیمه دوم سال است.

وی ادامه داد: بر این اساس امیدواریم تا سال 1401 این قانون کاملتر شود و بتوانیم مبالغ بیشتری را در دریافتی فرهنگیان اعمال کنیم.


بیشتر بخوانید: برنامه پیشنهادی وزیر آموزش و پرورش برای رتبه بندی معلمان


این نماینده مجلس در خصوص میانگین درصد افزایش درآمد معلمان بر اساس لایحه رتبه بندی گفت: میزان افزایش مبلغ ثابتی نیست و بر اساس رتبه بندی در 5 رتبه معلم به معلم میزان درآمد بر اساس تعیین می شود. در رتبه.”

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آنچه در ابتدا گفته شد حقوق معلمان بر اساس 80 درصد حقوق معلمان در رتبه بندی ها محاسبه می شود، گفت: دوستانی که بر این موضوع تاکید کرده اند باید تلاش اصلی مجلس را نیز مشخص کنند. دولت جدید قرار است بودجه اجرای این طرح را از 5200 میلیارد به 25 هزار میلیارد افزایش دهد که در این زمینه توافقاتی صورت گرفته و پیشرفت هایی نیز حاصل شده است.

وی در پایان گفت: عمده ترین موانع و مشکلات در تصویب این طرح ردیف بودجه و تغییرات در این زمینه بود و کمیته تغییراتی در این خصوص ایجاد کرده و آماده ارائه به مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید