لاپید با سفر بلینکن بایدن به فلسطین اشغالی هماهنگ شد – خبر زنده

به گزارش فارس، رسانه های صهیونیستی سه شنبه شب به وقت تهران از گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه رژیم موقت صهیونیستی با همتای آمریکایی خود درباره رویدادهای اخیر منطقه از جمله سفر رئیس جمهور آمریکا به فلسطین اشغالی خبر دادند.

به گزارش جروزالم پست، ژایر لاپید وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا درباره سفر آتی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به فلسطین اشغالی گفت وگو کرد.

لاپید همچنین به بلینکن در مورد سفر آتی خود به ترکیه و رایزنی با مقامات ترکیه توضیح داد.

در حالی که برخی منابع از احتمال لغو سفر وزیر امور خارجه رژیم موقت صهیونیستی به ترکیه خبر داده اند، منابع اسرائیلی تایید کرده اند که سفر وی به ترکیه در روز پنجشنبه (دوم ژوئیه) انجام خواهد شد.

منابع صهیونیستی می گویند وزیر خارجه رژیم صهیونیستی قرار است دوم ژوئیه برای دیدار با مقامات ترکیه به ترکیه سفر کند.

با وجود بحران در کابینه رژیم موقت صهیونیستی که رو به فروپاشی است و احتمال انتخاب مجدد آن تشدید می شود، رئیس جمهور آمریکا همچنان قصد سفر به فلسطین اشغالی را دارد.

توماس نایدس سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی صبح سه شنبه گفت بایدن با وجود فروپاشی ائتلاف کابینه همچنان قصد دارد ماه آینده به فلسطین اشغالی سفر کند. نایدس توضیح داد: “او می آید.” همانطور که گفتیم او برای قوم اسرائیل می آید.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت: ما با اسرائیل رابطه راهبردی داریم که فراتر از هر دولتی است. رئیس جمهور انتظار دارد که این دیدار در ماه آینده برگزار شود.

  کالبد شکافی جسد زهره فکور صبور انجام شد 2022-03-02 13:52:00

رژیم صهیونیستی نزدیک ترین متحد آمریکا در منطقه غرب آسیا است. ایالات متحده سالانه مبالغ هنگفتی را برای کمک به رژیم هزینه می کند و بارها حمایت خود را از تل آویو اعلام کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اخیرا تاکید کرد که واشنگتن به حمایت قاطع از تل آویو ادامه خواهد داد. (

دیدگاهتان را بنویسید