قیمت بازار مسکن در غرب پایتخت

خرید و فروش ملک در غرب تهران معمولا از رونق نسبی برخوردار است. تعداد زیاد تراکنش ها در منطقه 5 شاید به دلیل جمعیت زیاد در این منطقه، در دسترس بودن سرویس سرانه و قیمت متناسب با توانمندی های طبقه متوسط ​​و بالا باشد. در آذرماه امسال مناطق 5، 10، 2 ​​و 4 به ترتیب بیشترین تعداد معاملات مسکن در شهر تهران را داشتند. در آن ماه 41 درصد از قراردادهای مسکن در کل شهر تهران در این چهار منطقه منعقد شد.

از محله های واقع در منطقه 5 می توان به پونک، جنت آباد، شهران، شهرزیبا، اکباتان، آپادانا، بلوار فردوس، فرحزاد، باغ فیض، دهکده المپیک، شهرک نفت، کوهسار، شاهین، سردار جنگل و برگزاری برنامه اشاره کرد.

در حال حاضر متوسط ​​قیمت هر متر خانه در منطقه 5 تهران 39 میلیون و 823 هزار تن است. آذرماه امسال هزار و 400 معامله مسکن در منطقه 5 انجام شد که رتبه اول تعداد معاملات در شهر تهران را به خود اختصاص داد.

قیمت بازار مسکن در غرب پایتخت

یکی دیگر از مناطق واقع در غرب تهران، منطقه 22 است که با وجود ساخت و ساز و ساخت برج های مسکونی در سال های اخیر، تعداد معاملات آن چندان زیاد نیست. یکی از دلایل این است که بسیاری از پروژه ها نیمه تمام هستند. میانگین قیمت تمام شده مسکن در منطقه 22 متری 30 میلیون و 591 هزار تن است. در آذرماه امسال تنها 120 معامله مسکن در این منطقه انجام شد که در بین مناطق 22 گانه تهران بیستمین معامله از این نظر بود.

منطقه 22 از شمال به ارتفاعات البرز، از شرق به منطقه 5، از غرب به وردآورد شمالی و از جنوب به بزرگراه تهران – کرج محدود می شود. دهکده المپیک، شهر گلستان، شهر چسمه، شهر صدرا، شهر لاله، شهر زیبادشت، آزادشهر و هوانیروز از جمله مناطق منطقه 22 هستند.

  تلاش برای کاهش هزینه پروازهای عتبات / فرودگاه نجف پرهزینه است - خبر زنده

یکی دیگر از مناطق واقع در شمال غرب تهران منطقه 2 است که از نظر تعداد معاملات مسکن رتبه خوبی دارد و معمولا در هر ماه رتبه دوم تا چهارم خرید و فروش مسکن در بین مناطق 22 گانه تهران را دارد. در حال حاضر متوسط ​​قیمت مسکن در منطقه 2 مترمربع 50 میلیون و 438 هزار تن است و در آذرماه امسال با 829 نوبت معامله مسکن با 8.5 درصد از کل معاملات رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

از مناطق منطقه 2 می توان به سعادت آباد، شهرک گرب، ونک، اوین، صادقیه، شهرآرا، ستارخان، فرحزاد، طرشت، تهران ویلا، پردیسان، تیموری، شادمر، بهبودی، سیمون بولیوار، اسکندری و کوهه اشاره کرد. برخی از محلات منطقه 2 مرزی منطقه 5. بسیاری از واحدهای آزاد تهران در منطقه سعادت آباد واقع شده اند.

بازار مسکن باز هم عقب نشینی کرد

مشاوران املاک تهران از کاهش نسبی معاملات در دی ماه نسبت به آذرماه خبر می دهند. پس از رونق نسبی بازار مسکن در آذرماه امسال که منجر به رشد ماهانه 34 درصدی معاملات و انعقاد حدود 9800 قرارداد فروش در پایتخت شد، معاملات مسکن به دلیل عوامل سیاسی بین المللی، ریزش ارز و بورس متوقف شد. . طرف تقاضا منتظر کاهش قیمت و طرف عرضه منتظر افزایش است. در عین حال، در ماه گذشته تغییر زیادی نکرده است.

با وجود کاهش معاملات مسکن در بیشتر نقاط تهران، بنگاه های معاملات ملکی غرب پایتخت شاهد رونق نسبی در این منطقه هستند. دلیل آن شاید به عرضه غنی آپارتمان ها در منطقه 5 مربوط باشد. اگرچه کمبود فایل های کامل به دلیل کاهش ساخت و ساز در مناطق جنوب و شرق تهران محسوس است، اما ذخایر کافی به دلیل مازاد عرضه در غرب تهران در سال های اخیر وجود دارد. سال ها مانع از رکود اقتصادی شد.

  مهاجم پرسپولیس در آستانه عقد قرارداد است

بازار مسکن مملو از آپارتمان های کلنگی و ناتمام است، اما تولید مسکن نوساز در بازار کاهش یافته و شکاف قیمتی مسکن نوساز و قدیمی را افزایش داده است.

جدای از افزایش شدید قیمت ها در چهار سال گذشته که دلیل اصلی کاهش معاملات است، دلیل دیگر کاهش قراردادهای فروش در تهران عقب نشینی فروشندگان است. به گفته بنگاه های املاک، در حال حاضر تعداد خریداران املاک با ارزش بیشتر از فروشندگان است. این نسبت برای آپارتمان های معیوب اعمال می شود. بنابراین عرضه واحدهای قدیمی بسیار بیشتر از تقاضا است.

متوسط ​​قیمت یک خانه در تهران 32.6 میلیون تن است

براساس اعلام بانک مرکزی، در آذرماه امسال متوسط ​​قیمت هر مترمربع مسکن در شهر تهران 32 میلیون و 590 هزار تن بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب 1.8 و 21.1 درصد افزایش داشته است. تعداد معاملات در این ماه حدود 9.8 هزار فقره است که نسبت به ماه قبل و نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 33.8 و 282.5 درصد افزایش نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید