قصاص تیراندازی مرگبار

قصاص

انجمن 24 – رسیدگی به این پرونده از اوایل سال 1378 با گزارش قتل جوانی به نام مهران در لیدر ورامین آغاز شد. با حضور ماموران در تحقیقات اولیه مشخص شد مقتول پس از درگیری با همسایه خود به منزل خود رفته و وی را با اسلحه مجروح کرده و مجروح در بیمارستان فوت کرده است. وی پس از دستگیری متهم به ماجرا اعتراف کرد و گفت: قصد کشتن همسایه ام را نداشتم و فکر نمی کردم با تفنگ کسی کشته شود.

با اعترافات متهم و خاتمه تحقیقات، پرونده برای رسیدگی به شعبه 11 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.
در ابتدای جلسه اولیای دم خواستار قصاص شدند. وکیل آنها همچنین گفت: با وجود اینکه متهم با تفنگ به مقتول شلیک کرد، ترکش گلوله در جمجمه مقتول پراکنده و منجر به مرگ وی شد.


بیشتر بخوانید: قصاص; مجازات جرایم علیه آرایشگران


متهم سپس به پاسگاه رفت و گفت: من و برادرم سالهاست در ورامین ملکی داریم و مهران نیز در محله ما زندگی می کرد. او مدت زیادی است که از اموال ما استفاده می کند و ما به طور مساوی هزینه برق را می پرداختیم. روز حادثه قبض برق را که خیلی زیاد بود به او نشان دادم و از او خواستم که سهمش را بپردازد که قبول نکرد. بنابراین من و برادرم سیم های برق را قطع کردیم و این باعث شد با هم درگیر شویم. تفنگم را برداشتم و رفتم جلوی در خانه اش تا مهران را فقط با شلیک یک گلوله بترسانم، اما گلوله ناخواسته به سرش اصابت کرد. فقط میخواستم بترسونمش

در پایان جلسه قضات دیوانه شدند و با توجه به شواهد موجود در پرونده، متهم را به قصاص محکوم کردند.

دیدگاهتان را بنویسید