فهرست جدید تحریم ها علیه افراد و موسسات آمریکایی اعلام شد!

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کاظم قریب آبادی معاون امور بین الملل قضایی و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در پی تحریم های اخیر آمریکا علیه برخی افراد ایرانی و حقوقی. وی گفت: این اقدام آمریکا در ادامه همان سیاست شکست خورده فشار حداکثری علیه ملت ایران و استفاده ابزاری از تحریم برای دستیابی به اهداف سیاسی است.

قریب‌آبادی افزود: رژیمی که به گفته کارشناسان و گزارشگران ویژه سازمان ملل، تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی را علیه مردم ایران اعمال می‌کند، چگونه می‌تواند حقوق اساسی شهروندان ایرانی را تهدید کند و بیماران را از دسترسی به دارو و تجهیزات پزشکی محروم کند، حمایت از آزادی و انسان. حقوق در ایران؟! این اصلا قابل قبول نیست و بیشتر یک شوخی تلخ است.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان گفت: رژیم آمریکا متهم به رفتار با معترضان و جوامع مسالمت آمیز است و باید به رفتار وحشیانه پلیس داخلی توسط پلیس داخلی پاسخ دهد. فلوید تنها یکی از افراد بی شماری است که توسط پلیس به بدترین شکل ممکن در ملاء عام و بدون عدالت کشته شده اند. به گفته کارشناسان و گزارشگران حقوق بشر، خشونت پلیس آمریکا علیه جامعه سیاه پوستان آمریکا، به ویژه سیاه پوستان، نشان دهنده نژادپرستی سیستماتیک، سیستماتیک و نهادینه شده است.

قریب آبادی افزود: وضعیت اسفبار زندانیان آمریکایی از جمله خشونت علیه زندانیان، تعداد زیاد زنان در زندان ها، شکنجه های غیرانسانی و رفتار تحقیرآمیز با زندانیان، معاینات پزشکی زندانیان و سایر اعمال خشونت آمیز نشان دهنده نقض جدی حقوق زندانیان و وضعیت موجود است. زندانهای این کشور اسفناک است.

  افزایش قیمت خودرو وزیر صمت را به مجلس آورد

معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر در پایان خاطرنشان کرد: به زودی فهرست جدیدی از اشخاص حقیقی و حقوقی آمریکا که در نقض جدی حقوق بشر تحریم شده از سوی ایران دست دارند منتشر می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید