فضای فرهنگی و هنری را در کشور به نسبت مساوی گسترش می دهیم

محمدمهدی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برنامه ها و تمرکز دولت سیزدهم بر موضوع «نهادسازی عدالت فرهنگی» در سراسر کشور، اظهار کرد: تشکیل دفتر ویژه مناطق محروم نیز در دستور کار قرار گرفته است. این لینک جهت ارائه نظرات، پیشنهادات و راهکارهای مناسب جهت برنامه ریزی، جمع بندی و ارائه می باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه فرهنگ و هنر متعلق به همه مردم ایران است و نباید منحصر به افراد خاصی باشد، خاطرنشان کرد: ما آمده ایم تا عدالت فرهنگی را در سراسر کشور برقرار کنیم و عدالت فرهنگی را در جامعه ارتقا دهیم. .

استان هایی که عدالت فرهنگی کمتری دارند نیاز به توجه بیشتری دارند

اسماعیلی ادامه داد: معتقدم امروز آنچه در فرهنگ و هنر ایران ارائه می شود نباید محدود به تهران باشد، بلکه متعلق به نقاط مختلف کشور است، بنابراین تصویر فرهنگی و هنری که در برخی از مناطق پایتخت می بینیم، این نیست. تصویری از کل کشور.”

وی یادآور شد: در حوزه هنرهای نمایشی استان کم و بیش عدالت رعایت شده است، اما کمتر به سایر حوزه های فرهنگ و هنر، شایسته و مطلوب دیده و در آنها توجه شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به فرهنگ و هنر غنی ایرانی- اسلامی و از سوی دیگر وجود توانایی ها و استعدادهای فراوان در استان های کشور اشاره کرد و افزود: استان هایی مانند خراسان بزرگ، سیستان و بلوچستان. هرمزگان که مهد تمدن ایرانی اسلامی است باید به عدالت فرهنگی توجه بیشتری شود.

ارزیابی نیازهای ساختاری و زیربنایی استان ها و شهرستان ها

  تمدید مهلت اعتراض به وثیقه مالیاتی

یکی از اعضای کابینه دولت سیزدهم تاکید کرد: تلاش ما بر این است که در چهار سال این دولت مردمی و این دوره از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فضای فرهنگی و هنری را در اقصی نقاط کشور پوشش دهیم.

ارتباط و تعامل خوبی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه در استان ها داریم و مسائل و مشکلات را پیگیری می کنیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخش عمده حوزه حمایتی و نظارتی بر موضوع «عدالت فرهنگی» حداکثر اهتمام خواهد داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: به دو معاونت مدیریت و توسعه منابع و همچنین امور مجلس، حقوقی و استان‌ها دستور دادم تا حجم عمده نیازهای ساختاری و زیربنایی استان‌ها را محاسبه کنند. و شهرها و به نواقص موجود در بسته رفع می شود. انشاءالله با حضور خاص حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی ریاست محترم جمهوری بتوانیم حداقل زیرساخت های لازم را برای تمام مناطق کشور در بودجه 1401 فراهم کنیم تا بخشی از عدالت فرهنگی و یکی باشد. از برنامه های اصلی و اولویت دار در چهار سال آینده اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید