فروش اینترنتی مرغ داغ از هفته آینده

به گزارش تسنیم، سید جواد ساداتی نژاد با بیان اینکه تمرکز ما در ماه های نخست دولت بر تامین امنیت غذایی و تلاش برای ساماندهی بازار اقلام اساسی مانند مرغ و تخم مرغ بود، گفت: در این راستا موفق به بازاریابی شدیم. مرغ و تخم مرغ به گونه ای مدیریت شود که از روزهای آینده تا پایان سال شاهد شرایط مطلوبی در این بخش ها باشیم.

وی ادامه داد: برای تامین اقلام مورد نیاز در شب عید و بعد از ماه مبارک رمضان برنامه ریزی های لازم انجام شد و همچنین برنامه ریزی های لازم در دستور کار قرار گرفت و همچنین زمینه سازی برای پرورش قراردادی، خرید دام مازاد از دهقان. و عشایر و اسناد زمین کشاورزی.

وزیر جهادکشاورزی افزود: تامین امنیت غذایی بر عهده جهادکشاورزی و بر عهده کشاورزان و دامداران است. برنامه ریزی ما در حوزه ثبات و عرضه بازار است و قطعا امنیت غذایی برقرار خواهد شد.

به گفته وی، قبل از دولت سیزدهم همیشه بحث این بود که در حوزه غذا باید فرمانده باشد. نه اینکه بخشی از مسئولیت ها بر عهده وزارت جهاد کشاورزی باشد، بلکه بخشی بر عهده وزارت صمت است. همانطور که می دانید قانون انتزاع از دو سال پیش توسط دولت قبل لغو شد و در روزهای پایانی دولت قبل تعهدات وزارت جهاد بازگردانده شد. اما اجرای آن در دولت سیزدهم انجام شد و کل زنجیره تولید تا توزیع به وزارت جهاد واگذار شد.

* همکاری با بسیج در بازرسی بازار مواد غذایی

ساداتی نژاد ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی در 40 سال گذشته هرگز در بازار مواد غذایی حضور نداشته است، ما تجربه ای در بازرسی نداشتیم. اما اخیرا با مساعدت و حمایت وزارت صمت، بازرسی از بازار مواد غذایی را نیز مطرح کردیم که البته تا زمانی که این وظایف به طور کامل در اختیار وزارت جهاد قرار گیرد، مدتی طول می کشد. در این راستا در بازرسی ها از نیروهای بسیج نیز کمک گرفته ایم.

* قیمت های سفارشی ثبات تولید را از بین می برد

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه قیمت های سفارشی منجر به بی ثباتی در تولید می شود، گفت: باید کاری کنیم که تولید پایدار باشد. تولید خط قرمز ماست و نباید قطع شود. به نام تولید پایدار نمی توانیم تولیدکننده را مجبور کنیم که محصول خود را زیر قیمت تمام شده بفروشد. به عنوان مثال قیمت مرغ برای مصرف کننده 31 هزار تن تعیین شده است که با این قیمت تعیین شده، تولید به صرفه و با ثبات است و اگر کمتر از مقدار باشد، تولید غیراقتصادی می شود.

وی در پاسخ به این سوال که قیمت مرغ در بازار بالای 31 هزار تن است، گفت: در حال حاضر در میادین میوه و تره بار مرغ با قیمت 31 هزار تن به مصرف کنندگان عرضه می شود که حتی از این مقدار هم کمتر است. در برخی استان ها البته در برخی از فروشگاه ها قیمت مرغ به 35 هزار تن می رسد، اما همواره سعی کردیم قیمت ها را کاهش دهیم.

ادامه مطلب دستورالعمل مخبر ساداتی نژاد ارسال مستقیم 3 عدد لبنیات و ماست و پنیر به مردم + سند
* کاهش زمان ارسال ورودی/ارائه ارز

وی در ادامه به اقدامات جهاد کشاورزی در زمینه امنیت غذایی اشاره کرد و گفت: در حوزه طیور، دام صنعتی و دام روستایی با تامین ارز و استفاده از ارز مرکزی تلاش کرده ایم تا تاخیر در تامین مواد اولیه را کاهش دهیم. بانک در ماه دسامبر، داده ها را ارائه کرد.

* جوجه ریزی در ماه اکتبر بسیار کم بود

ساداتی نژاد در یک برنامه تلویزیونی گفت: ما توانستیم کسری بازار را هم محاسبه کنیم. در مهر و آبان به دلیل کاهش جوجه ریزی با کمبود مرغ و تخم مواجه بودیم. بخشی از تقاضای بازار برای مرغ را با مرغ منجمد تامین کردیم. همچنین کمترین میزان جوجه ریزی در مهرماه انجام شد و به همین دلیل تخم های بارور شده را وارد کرده و با عرضه به بازار کنترل کردیم. از طرفی توزیع هوشمند را شروع کردیم. سازمان تعاون روستایی به متولی بازاریابی هوشمند تبدیل شده است که مرغ و تخم مرغ منجمد را به صورت آنلاین و با قیمت مشخص در بازار و در بستری خاص به مردم درب منزل تحویل می دهد. بر این اساس روزانه 300 تن از این اقلام در تهران از این طریق توزیع می شود. این طرح در روزهای پایانی در کرج و اصفهان آغاز شده و به زودی در شیراز و مشهد آغاز می شود.

* توزیع هوشمند شکر، روغن و برنج

وی افزود: از هفته آینده شکر، روغن و برنج به اقلام توزیع هوشمند درب با قیمت های تعزیری اضافه می شود. هرچه بیشتر از سیستم هوشمند استفاده کنیم، تعداد واسطه ها کمتر می شود. همچنین در نظر داریم از توزیع هوشمند میوه های عید استفاده کنیم.

* 107 هزار راس دام عشایری و روستایی خریداری شد

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه به خرید حمایتی دام عشایری اشاره کرد و گفت: امسال با مازاد دام عشایری مواجه بوده ایم. البته این مشکل جدیدی نیست. عشایر با قیمتی که تجار دام های خود را می خریدند مخالف بودند. بنابراین برای حمایت از عشایر و دهقان اقدام به خرید دام عشایری کردیم و تاکنون 107 هزار راس دام خریداری شده است. برای حمایت از این دامداران مقرر شد ودیعه ای مطمئن به آنها داده شود تا اگر کشاورز عشایری یا روستایی قصد نگهداری دام خود را داشت، ودیعه بگیرد و پس از غذا دادن به دام، آن را برگرداند.

* کشتن حیوان باردار جرم است

وی افزود: کشتار دام تخلف و ممنوع است و کشتارگاه ها اجازه کشتار دام و باردار شدن را ندارند. اتفاقی که اخیرا افتاد این بود که در یک مجتمع صنعتی اطراف تهران این کار را کردند. این تله عشایری نبود. فردی که اقدام به کشتن دام باردار و مولد کرده فاقد دفترچه حمل و نقل و شماره ثبت بوده است. که در نهایت به مراجع قضایی معرفی شدند.

* توزیع تخم مرغ با نرخ مصوب در 23000 فروشگاه در تهران و البرز

ساداتی نژاد در ادامه در پاسخ به این سوال که تخم مرغ در مغازه های سطح شهر بیش از نرخ مصوب است، گفت: قیمت تخم مرغ در میادین میوه و تره بار 43 هزار تن است. البته به صورت هوشمند با سرعت مصوب پخش می شود. ممکن است بیش از 43 هزار تن در فروشگاه های سطح شهر وجود داشته باشد که تخلف است و بررسی می شود. اخیراً تخم مرغ ها طبق هنجار تعیین شده در درب فروشگاه ها توزیع می شود. از هفته گذشته تاکنون در 23 هزار فروشگاه در استان های تهران و البرز تخم مرغ تایید شده توزیع شده است.

* توزیع هوشمند مرغ گرم از هفته آینده

وی در خصوص توزیع مرغ منجمد در بازار گفت: سه ماهه دولت را تحویل گرفتیم. آنچه در بازار می بینید برنامه ریزی فصلی نیست، بلکه از قبل برنامه ریزی شده است. با کمبود تولید مواجه هستیم و برای جبران آن مرغ منجمد توزیع شد. این جوجه ها کیفیت خوبی داشتند. سعی می کنیم از هفته آینده توزیع هوشمند مرغ گرم را در تهران آغاز کنیم.

* انتقال ورودی ها تسریع شده است

ساداتی نژاد افزود: برای مشارکت در وضعیت مطلوبی هستیم. عرضه ارز آن مشتق شده است. با کمک وزارت راه و شهرسازی ترانزیت مواد اولیه سرعت گرفته است. ما دیگر انبار ورودی به معنایی که قبلا وجود داشت نداریم. در گذشته گاهی در مؤسسات اعزامی پنج تا شش ماه تأخیر وجود داشت که آن را کاهش دادیم.

وی در خصوص قیمت تعیین شده برای حمایت از خرید دام گفت: قیمت 62 هزار تن برای خرید هر کیلوگرم دام به رقم کارشناسی تبدیل شده است. قیمت دام زنده در بازار از 7 تا 8 هزار تن زیر آن است. همچنین 20 درصد از این قیمت به صورت خوراک ارائه می شود.

وزیر جهاد کشاورزی درباره کشاورزی پیمانی نیز گفت: وقتی کشاورز بذر می کارد باید موکلش شناخته شود. کشاورز باید بداند برای چه کسی تولید می کند. در همین راستا به شرکت دولتی اعلام کردیم که به جای خرید گندم در پایان تولید، ابتدا باید با کشاورز قرارداد ببندد، او را بیمه کند، کود مورد نیاز کشاورز را تهیه کند و در نهایت با آن پرداخت کند. . بنابراین کشاورزان می توانند با یک شرکت دولتی قرارداد ببندند که کشاورز ابتدا کود را دریافت کرده و خود را بیمه کند و در نهایت هنگام تحویل محصول، قیمت کود و بیمه محاسبه و تسویه حساب شود. به او. این امر قطعا باعث افزایش درآمد کشاورزان می شود.

* خشکسالی تولید برنج در ایران را 20 درصد کاهش داد

وی در پایان در خصوص افزایش قیمت برنج گفت: با توجه به خشکسالی، تولید برنج در ایران 20 درصد کاهش یافته است. وقتی تولید کمتری تولید شود طبیعتا قیمت آن افزایش می یابد. در مورد برنج خارجی، ما هیچ محدودیتی در بازاریابی نداشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید