فرصتی برای جراحی بزرگ اقتصادی – خبر زنده

وی افزود: ایران کشوری با ذخایر عظیم نفت و گاز است، بنابراین نباید تولید کننده نیازهای خود باشد، نفت و گاز خود را صادر کند، پول خود را به ارز خارجی بگیرد و با نرخ پایینی که ما تعیین می کنیم، آن را به واقعی تبدیل کند. مخازن افکار ما، و همه نیازها “از خارج از کشور، عمدتا از کشورهای ما (غرب) وارد کنید و بازار خود را با کالاهای لوکس و با کیفیت پر کنید و خوشحال باشید.”

این تمام نسخه ای بود که غرب (به رهبری آمریکا) قبل از انقلاب برای ما طراحی و اختراع کرده بود. همه چیز توسط پرو پیمان با نرخ ارز بسیار پایین وارد می شد و برخی خوشحال بودند که می توانستند همه کالاها و مواد لازم را با قیمت ارزان خریداری کنند.

– انقلاب شد، تصمیم گرفتیم دست خارجی ها را قطع کنیم و برای آینده کشورمان تصمیم بگیریم، دست هایی را که در پشت صحنه برای کشور تصمیم گرفتند قطع کنیم و اتاق های فکرشان را ببندیم، بنابراین می خواهیم مبادله را لمس کنیم. نرخ و افزایش واردات و مصرف تولید داخلی ما را مجبور به جنگ کرد تا نتوانیم همزمان در دو جبهه بجنگیم. دولت های پس از انقلاب همچنان به سیاست ارزان فروشی ارز ادامه دادند و امیدوار بودند مردم از رونق نسبی داخلی برخوردار شوند. جلو.بودن.

– جنگ را با همه سختی هایش به برکت خون پاک شهدا پیروز شدیم و بینی همه مستکبران جهان را که عزم شکستن انقلاب نوپا ما را جزم کردند و با سربلندی حماسه دفاع مقدس را ابداع کردند.

  امتحانات و آزمون های دانش آموز شخصی است - خبر زنده

پس از گذراندن این آزمون سخت استکبار جهانی که از فروپاشی انقلاب از طریق جنگ سرخورده شده بود، تصمیم دیگری گرفت و آن تحریم های سرکوبگرانه به بهانه های مختلف از جمله انرژی هسته ای بر دشمنان انقلاب با تحریم های بی سابقه بود. . آنها در هیچ کجای دنیا سابقه نداشتند و در عین حال جنگ روانی تمام عیار را به راه انداختند و انتظار داشتند به نتایجی برسند که از طریق جنگ فیزیکی نمی توانستند به دست آورند، اما درخت انقلاب عمیق تر از آن بود که با این بادها سقوط کرد.

– ترامپ دیوانه روی کار آمد تا محاصره را تشدید کند، بیشترین فشار را به صادرات نفت که تامین کننده اصلی ارز کشور بود، وارد کرد، فکرش خلاصی از انقلاب بود که چندین دهه زیر فشار جنگ خواهد بود. ، تحریم ها و عملیات شدید روانی و قهرمان درهم شکستن انقلاب اسلامی ایران خواهد شد.

– کشور به دلیل عدم صادرات نفت و کمبود فوق با کمبود ارز مواجه شد و بهار قیمت ارز که دهه ها به بهانه پایین نگه داشتن قیمت ها فشار می آورد، ناگهان باز شد و آنچه را که خداوند متعال در نظر گرفته بود. تمایل دشمنان وجود داشت و روند واردات ده ها کالایی که به دلیل ارزانی نرخ ارز پرو پیمان به کشور وارد شد و برخی از فهرست واردات خارج شد، صادرات به دلیل این افزایش قیمت ارز توجیه پذیر شد. این کشور به تدریج موتور صادرات خود را تغییر داد.

تولید داخلی برای اولین بار پس از چند دهه موجه بود و تولیدکنندگان داخلی برای اولین بار بازار بزرگ و شفافی را دیدند، زیرا رقابت با محصولات گران قیمت وارداتی خارجی دیگر مشکلی نداشت. اکنون تولیدکنندگان داخلی هزاران قلم کالایی را تولید می کنند که از دیروز وارد شده و بخشی از آنها به کشور صادر می شود.

  آیا نمایندگان مجلس خواهان استیضاح وزرا هستند؟

و همه اینها به دلیل افزایش قیمت ارزهای خارجی است که دشمن در معرض انقلاب قرار می دهد.

– برای اولین بار در تاریخ کشور (چه قبل و چه بعد از انقلاب) کالاهای مصرفی قیمت واقعی خود را پیدا می کنند و این عملیات بزرگ به تدریج آثار و برکات خود را در اقتصاد کلان کشور نشان خواهد داد، هر چند که تب و درد با ما همراه خواهد بود. در حالی که قیمت ها محقق می شود و سیاست های جبرانی ایجاد می شود.

به اعتقاد نگارنده، کشور در حال گذراندن یک نقطه عطف تاریخی است و کاستی های عمده ای که در اقتصاد کلان کشور وجود داشت با حذف ارزهای یارانه ای و واقعی شدن قیمت ها برافراشته می شود و درخت انقلاب ریشه دوانده و پایدارتر خواهد شد. و قوی تر

در نهایت لازم است اقدامات زیر در این برهه تاریخی در دستور کار نظام قرار گیرد:

1- به هیچ وجه حتی اگر ذخایر ارزی ما به بهترین شرایط بازگردد، حالا که نرخ ارز شناور شده است، به سیاست ارزان فروشی گذشته برنگردیم و اجازه دهیم تولید و صادرات داخلی کشور را احیا کند. استقلال کامل از درآمدهای نفتی

2- تسریع در روند شناسایی علمی طبقات پایین جامعه و ایجاد و اجرای هرگونه «سیاست جبرانی» برای این طبقات از همه کالاهای عمده که واحد پول آنها را در یک زمان و حتی چندین ماه زودتر حرکت می کنیم.

3- وزارت جهاد کشاورزی برای تسریع در روند خودکفایی و کاهش وابستگی کشور و تغییر مدل کشت باید حداقل قیمت خرید تضمینی این اقلام را با نرخ ارز آزاد محاسبه و به کشاورزان پرداخت کند. ما در حال حاضر با هزینه میلیاردها دلار وارد می کنیم.

  ساعات کاری خدمات دولتی در شب های قدر - خبر زنده

4- این سوال به این معناست که سفر گرانی ارز آنچنان نقش تعیین کننده ای در اعتلای کشور داشته و خواهد داشت که دشمنان نظام در مقابل آن بیکار نخواهند نشست. همدلی و همراهی همه مسئولان به ویژه اصحاب رسانه در انجام این رسالت تاریخی امری است که باید مورد توجه مضاعف قرار گیرد.

5. به مردم بگویید چرا تا به حال قیمت اجناس ارزان بوده و عملیات بزرگی که انجام می شود چه برکاتی دارد و انقلاب آنها باقی خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید