علت گسترش سریع امیکرون چیست؟

علت گسترش سریع امیکرون چیست؟

انجمن 24- گسترش سویه emicron این سوال را ایجاد کرده است که چه زمانی افراد مبتلا به این نوع کرونا ناقل ویروس محسوب می شوند و می توانند دیگران را به ویروس کرونا مبتلا کنند. اگرچه هیچ پاسخ روشنی برای این سوال برای سویه Amicron وجود ندارد، اما داده های اولیه نشان می دهد که افراد مبتلا به سویه Amicron ممکن است زودتر از سایر سویه های کرونر به ویروس آلوده شوند و این ممکن است حتی یک روز پس از عفونت رخ دهد. »از آنها به سویه آمیکرون. دیگران.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در ایالات متحده می گوید افراد مبتلا به ویروس کرونا در روزهای قبل و بعد از ظاهر شدن اولین علائم بیشتر احتمال دارد ویروس را منتقل کنند. البته برخی از کارشناسان معتقدند در صورت ابتلای فرد مبتلا به Emicron، مدت زمانی که طول می کشد تا مبتلا شود، زودتر شروع می شود.

دلیل احتمالی این امر، شروع سریعتر علائم بیماری کووید 19 در افراد مبتلا به سویه آمیکرون است. مطالعات اولیه نشان داده است که علائم بیماری در بیماران مبتلا به سویه آمیکرون به طور متوسط ​​سه روز زودتر از سایر سویه های ویروس ظاهر می شود. این بدان معناست که طبق داده های قبلی، افراد مبتلا به آمیکرون تنها یک روز پس از آلوده شدن می توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند.

سویه های قبلی تاج می توانند دو تا چهار روز پس از عفونت از طریق صورت به دیگران منتقل شوند. همچنین این امکان وجود داشت که طی چند روز پس از کاهش علائم کووید 19، ویروس از سویه های آلوده به سویه های قبلی منتقل شود.


بیشتر بخوانید: حقایق جدید در مورد تاج


دانشمندان تاکید می‌کنند که هنوز خیلی زود است که ارزیابی کنیم که آیا یک دوره تاخیر کوتاه‌تر سویه Amicron منجر به انتقال سریع‌تر آن به دیگران می‌شود یا خیر. با این حال، این ممکن است یکی از دلایل گسترش سریع سویه Amicron در سراسر جهان باشد.

در صورت مواجهه با ویروس چه زمانی باید آزمایش دهیم؟

به گزارش یورونیوز، این روزها کارشناسان توصیه می‌کنند که اگر همزمان با همه‌گیری در معرض ویروس قرار گرفتند، سه روز بعد آزمایش تاج را انجام دهند. در صورت امکان، آزمایش دوم پنج روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس توصیه می شود.

با این حال، کسانی که علائم کووید 19 را دارند باید فورا آزمایش عروق کرونر قلب انجام دهند. تست‌های آزمایشگاهی PCR موثرتر از تست‌های سریع خانگی هستند و سه روز پس از انتقال ویروس، فرد را تشخیص می‌دهند.

از سوی دیگر، افرادی که علائم کووید 19 را پس از بیماری عروق کرونر قلب ندارند، اغلب دارای سطوح پایین‌تری از ویروس هستند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده به شهروندان ایالات متحده توصیه می کند: افرادی که آزمایش آنها مثبت است اما علائم کووید 19 ندارند باید به مدت پنج روز قرنطینه شوند. همچنین به افرادی که علائم دارند توصیه می شود حداقل 24 ساعت پس از قطع تب در قرنطینه بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید