عظمت نظام ما را پیامبر(ص) پیشگویی کرده است. – خبر زنده

آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته مشهد که در ایوان امام خمینی (ره) در حرم مطهر رضوی برگزار شد، در مراسم گرامیداشت هفته قوه قضائیه، ایشان فرمودند: گفت: از زحمات ایشان در ایجاد امنیت و تامین ارزش های انقلاب در تمام نقاط و ابعاد کشور تشکر می کنیم. با قدردانی از زحمات این عزیزان، امنیت خود و هویت انقلاب جامعه را مدیون زحمات رهبر محترم این نیرو و معتمدین آن هستیم و از خداوند متعال توفیق اخلاص در عمل و خدمت را خواستاریم. سرمایه ابدی

وی افزود: در میان وجود گرانقدر ائمه(ع)، بعد از حضرت سیدالشهدا(ع) به اندازه ای که من رضا(ع) دارم، عبادت هیچ امامی توصیه و تاکید نشده است. بارزترین مصداق این تأکید، حضور پیامبر اکرم (ص) است که علاوه بر 120 سال قبل از ولادت امام رضا (ع)، نه تنها شیعیان، بلکه عموم مسلمانان را به زیارت قبر آن حضرت دعوت کردند. نبی – پیامبر. در سرزمین طوس و در حدیث نبوی این قسمتی از بدن است، اما در واقع به معنای سرمایه است. از این رو وجود نازنین فاطمه زهرا (س) و امام رضا (ع) به عنوان دو سرمایه از خط امامت و ولایت معرفی می شوند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: امام صادق (ع) علاوه بر وجود نبی مکرم اسلام (ص) بر عبادت حرم منور ایشان قبل از میلاد حضرت رضا (ع) نیز تأکید داشتند و این امر سلسله احادیث ادامه دارد تا اینکه سرانجام در حدیثی صریح بر وجود نازنین موسی بن جعفر (ع) عبادت این حرم را معادل ثواب 70 هزار حج مقبول دانسته و سپس در حدیثی از امام رضا نقل شده است. ع ) که خود امام ثواب عبادت این حرم را با هزار ثواب داده است حج مقبول را مساوی می دانند.

  آیا طرح رتبه بندی معلمان تا پایان آذرماه نهایی می شود؟

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تاکید مکرر و صریح بر عبادت امام رضا(ع) نشان می دهد که نه تنها خراسان رضوی، بلکه کل ایران اسلامی سرزمین امام رضا(ع) است، تشریح کرد. : پس از آنکه یکی از غزوات یکی از اصحاب پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم به او گفت که یاران تو در این جنگ شجاعت و استقامت زیادی از خود نشان داده اند اما پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم . خدای تعالی پاسخ داد که اینها رفقای من هستند، ولی من به برادرانم سلام می کنم، می فرستم; همان مردم قوم من که در آخرالزمان زندگی می کنند، مرا ندیده اند و معجزات مرا درک نکرده اند، اما به کتب آسمانی ایمان دارند و برای اقامه اسلام و دفاع از دین خدا از جان و مال و ناموس خود نثار می کنند.

وی تاکید کرد: تاکید اولیای الهی بر عبادت حرم مطهر رضوی در سرزمین خراسان به این دلیل است که ائمه اطهار پیش بینی کرده اند که این سرزمین در آینده سرزمین پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) باشد. قرآن و اسلام و یقیناً با انقلاب عظیمی که ما انسانها پیروز شده ایم و بیش از 40 سال است که بر پایه آن بوده اند. این مورد توجه پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خطیب نماز جمعه مشهد، علم الهدی گفت: تنها کشوری که حکومت اسلامی به معنای واقعی کلمه در آن اعمال می شود، جمهوری اسلامی ایران است. در دنیای فریبنده مدرنیته که همه پرسی استقلال ایالت تگزاس در آمریکا و انحلال کابینه رژیم صهیونیستی سرآغاز فروپاشی دنیای پست مدرن است، ایران اسلامی در اوج قدرت قرار دارد. .

  قیمت دلار و قیمت یورو و پوند امروز 1400/9/24

وی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که شیوه حکومت داری دینی را اعمال می کند و انقلاب اسلامی به جهانیان نشان داده است که می توان کشوری را بر اساس حکومت دین خدا اداره کرد. البته مشکلات اجرایی و مدیریتی وجود دارد که قطعاً با کمک آموزه‌های دینی قابل حل است و اگرچه توسعه اقتصاد جهانی در کنار برخی ناکارآمدی‌ها و غارت‌های دلالان و سودجویان، شرایط زندگی مردم را با مشکل مواجه کرده است. سربلندی نظام ما موضوعی است که پیامبر اکرم(ص) به آن اشاره کرده و ائمه اطهار(ع) مورد تشویق و امید قرار گرفتند.

امام جمعه مشهد با اشاره به آخرین فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر لزوم همدلی مردم و مسئولین گفت: تضعیف آنان و بی اعتمادی و بدبین ساختن آنان نسبت به زحمات مسئولان آگاهانه یا آگاهانه. ناخودآگاه به نفع دشمن عمل می کند.

علم الهدی ادامه داد: در این شرایط تکلیف انقلابی ایجاب می کند منویات مقام معظم رهبری در نظر گرفته شود و لذا انتشار فرمایشات مقام معظم رهبری در روز چهارشنبه درست نیست، بلکه رسانه های انقلابی در مطبوعات امروز یک سؤال را به یک سؤال می پردازند: “مصاحبه هایی را تعیین کنید که مربوط به دستورات رهبری نیست. اگرچه این یک عمل غیر عمدی بود، اما مصداق جفا علیه ولایت است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در پایان ابراز امیدواری کرد: موضوعی که رضا(ع) بیش از هر چیز دیگری بر آن تاکید داشته، بحث ولایت بود. یعنی مردم باید از امام پیروی کنند و پیرو خط او باشند، زیرا اگر این اطاعت مطلق از خط امام وجود داشته باشد، جامعه راه تعالی را طی می کند. از خداوند متعال می خواهیم که نقطه تحقق آرمان های معصوم را مصادف با رحلت امام زمان (عج) قرار دهد و روح مطهر امام و شهدا را با قدم های این ملت در پای پیاده شاد کند. خیمه انقلاب و نظام

  طرز تهیه چاودار پرتقالی در خانه

دیدگاهتان را بنویسید