عدالت و گفتمان جمهوری خواه دولت سیزدهم

رئیس مرکز مطالعات راهبردی نهاد ریاست جمهوری اعلام کرد:

عدالت و گفتمان جمهوری خواه دولت سیزدهم

انجمن 24- دکتر محمدصادق حیاتیان در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به سفر استانی رئیس جمهور به هرمزگان نوشت: و این ویژگی در انتخاب نهایی گفتمان عدالت و جمهوری نیز نقش اساسی داشت.

وی با انتشار عکسی از حضور رئیس جمهور در بین سیل زدگان روستای هشتبندی میناب نوشت: این چارچوب نمادی از همان روحیه رئیس جمهور است که بحمدالله به دولت سیزدهم کشیده شده است و باید. در ساختار دولت بیشتر تعریف شود». ساعت‌ها نوشتن یا صحبت، احتمالاً به اندازه این یک عکس، نمی‌تواند تغییر حکومت را در کشور نشان دهد.


بیشتر بخوانید: توئیت رئیس جمهور برای لغو تحریم ها


رئیس مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری با تاکید بر اهمیت نقش و حضور مردم در عرصه های مختلف، گفت: در گفتمان انقلاب اسلامی، مردم سنگر سیاست و تئوری های حکومت داری و توسعه هستند. در تدوین چالش ها و چالش های بیش از حد نظام حاکمیتی کشور، همه به یک موضوع شبهه خاصی اولویت می دهند: یکی بحث رکود تورمی، دیگری منابع طبیعی، دیگری پیر شدن جمعیت و نگاه به روابط دیپلماتیک.

دکتر حیاتیان در پایان نوشت: به نظر من، اما از میان مسائل و مشکلات، آنچه تا ماه های اخیر بحرانی به نظر می رسید، فرسایش سرمایه اجتماعی و آبرفت «اعتماد عمومی» بود و چه خوب که رئیس جمهور محترم و دولت مردمی مشکل را به درستی تشخیص می دهد، جهت گیری سیاسی خود را برای رفع این نقص تنظیم می کند.

خطاب قرار دادن مردم هم لازمه اثربخشی سیاست ها و تصمیمات است و هم پیش نیاز حاکمیت و پاسخگویی در نظام اسلامی. نقطه شروع عبور از چالش ها و بحران های پیش روی کشور زمانی است که مردم تصویر خود را در آینه سیاست ها و تصمیمات دولت ببینند. دولت مظهر «اراده مردم» است و باید این قدم را بردارد. این عکس نمادی از وفاداری دولت سیزدهم به این قانون اساسی است.

دیدگاهتان را بنویسید