عامل شهادت یک افسر پلیس پشت میز دادگاه

قاتل یک پلیس

انجمن 24 – ساعت 13:00 روز شنبه 8 مرداد ماه، سرباز کلانتری 110 تهران هنگام انتقال از دادگاه به کلانتری توسط سارق کشته شد.

عبدالجبار مختوم نژاد، سرباز 20 ساله، 15 ماه خدمت کرده و در یکی از شهرستان های استان گلستان زندگی می کند. او قاری قرآن و کلانتری بود.

علی سارگ جوان 29 ساله ای که با دستبند متواری شده بود تحت تعقیب قرار گرفت تا اینکه 10 ساعت بعد در یکی از باغ های کرج دستگیر و یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف شد. متهم در تحقیقات مقدماتی با اعتراف به کشته شدن سرباز جوان مدعی شد که ناگهان به فکر فرار افتاده و با چاقو سرباز را مجروح کرده که نشان دهنده مرگ وی بوده و از جنایت خود پشیمان است.

با توجه به حساسیت موضوع به صورت ویژه در دادسرا مورد رسیدگی قرار گرفت و متهم در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری محاکمه شد. بر اساس کیفرخواست دادستان، علی به قتل عمد، قتل غیرموثر، سرقت و تخریب دستبند، عدم تمکین از دستور پلیس، حمل سلاح سرد و سرقت موتورسیکلت متهم شده است.

اولیای دم در ابتدای جلسه دادگاه خواستار قصاص قاتل پسرشان شدند.


بیشتر بخوانید: قاتل: سازنده اشتباه کرد، او را کشتم!


متهم پس از دفاع از خود افزود: باور کنید نه قصد آسیب رساندن به سرباز را داشتم و نه قصد فرار داشتم. وقتی کنار دیوار نشستیم ساندویچ بخوریم تا با هم ساندویچ بخوریم، ناگهان به فکر فرار افتادم. یک لحظه چاقو را از کیفم بیرون آوردم و در جیبم گذاشتم. بعد شروع کردم به دویدن و او مرا تعقیب کرد و با هم دعوا کردیم. چند ضربه چاقو به او زدم و او همچنان می دوید.

در آن لحظه فقط به فرار فکر کردم و قصد کشتن آن سرباز جوان را نداشتم و اکنون شرمنده خانواده او هستم.
پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل وی، قضات برای تصمیم گیری عجله کردند.

دیدگاهتان را بنویسید