ظاهر چهره خطرناک Omicron; به زودی

Omicron در ایران

انجمن 24- همانطور که هفته ها گفته شده و کارشناسان پزشکی هشدار داده اند، در نهایت سویه Omicron در کشور غالب شد و اکنون باید منتظر روزهای سخت تاج در جزر و مد ششم باشیم.

شاید اولین نشانه خطرناک بودن سویه omicron بازگشت رنگ های نارنجی و قرمز در نقشه تاج کشور باشد. چون چند هفته ای خیالمان از رنگ های قرمز و نارنجی روی نقشه تاج کشور راحت شد. با این حال به حالت قبل برمی گردیم و نقاط نارنجی و قرمز به تدریج در این نقشه افزایش می یابند.

چهره خطرناک Omicron

یکی از دلایل تقویت omicron ها در کشور، تصور نادرست از کشور جدید بود. برخی معتقدند که اومیکرون یک سرماخوردگی معمولی است و همین تصور غلط باعث شده است که تعداد مبتلایان روزانه به بیماری عروق کرونر قلب در کشور که به زیر 1000 نفر رسیده بود، ناگهان با موجی انفجاری به بیش از 14000 نفر برسد.

بر اساس آمار وزارت بهداشت، شب گذشته تعداد مبتلایان جدید به بیماری عروق کرونر قلب به 14 هزار و 300 نفر رسید، همچنین تعداد بستری‌ها افزایش یافته و بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها برای بستری شدن بیماران عروق کرونر در بیمارستان‌ها جابجا شده‌اند.

شروین شکوهی فوق تخصص عفونی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره افزایش تعداد بیماران مبتلا به امیکرون گفت: به خانه بروید.

وی افزود: افزایش تعداد بیماران روزانه در آمریکا و کشورهای اروپایی نشان می‌دهد که شیوع اومیکرون بسیار زیاد است، بنابراین نیاز به اعمال مجدد محدودیت‌ها برای حفظ سلامت عمومی است و تا زمانی که مدارس باز هستند، سفرها باز است. سینماها دایر و عادی هستند، «هر روز با افزایش تعداد بیماران مواجه خواهیم بود.

  عملیات نظامی روسیه در دونباس "غم انگیز" است.

این فوق تخصص عفونی گفت: نباید به Omicron دست کم گرفت و این ساده سازی ها باعث شده تا در مدت زمان کوتاهی تعداد بیماران به یکباره چند برابر شود.

بازبینی مجدد

یکی از دغدغه های امروز والدین باز شدن مدارس در کشور است.

در همین حال سعید کریمی معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه پیک سویه اومیکرون رو به افزایش است، گفت: شیوع این سویه شدید است و بیمارستان های کشور با وجود آمادگی کامل، باید دستگاه اکسیژن، فن و داروی کافی داشته باشند. . “دارند.

وی افزود: تنها نگرانی ما این است که مردم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند و در صورت ادامه وضعیت بدون رعایت پروتکل های بهداشتی، در هفته های آینده شاهد افزایش تعداد بستری ها و فوتی ها خواهیم بود.

کریمی بر لزوم واکسیناسیون افراد تاکید کرد و ادامه داد: مقاومت به آمیکرون با تزریق دوز اول و دوم تنها 10 درصد است اما دوز سوم تا 80 درصد مقاومت به این سویه را به همراه دارد.

به نظر می رسد با توجه به اینکه روند واکسیناسیون نوبت سوم واکسن کرون در کشور به کندی پیش می رود، بهتر است ستاد مبارزه با مفاسد کشور در مورد بازگشایی مدارس تجدید نظر کند. چرا که بزرگترین دغدغه متخصصان فرآیند اخذ امیکرون در بین دانشجویان است.

ابراهیم گادری، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گفت: احتمالاً در هفته‌های آینده تعداد زیادی بیمار مبتلا شده و به اوج دیگری می‌روند. از یک تا دو هفته تعداد بیماران بستری نیز افزایش می یابد و متأسفانه پس از آن شاهد افزایش مرگ و میر هستیم. از آنجایی که تعداد بیماران سرپایی افزایش یافته است، ویروس را نباید دست کم گرفت.

  مشکلات اقتصادی و فرهنگی ناشی از حذف افراد از مدیریت جامعه است - خبر زنده

بیشتر بخوانید: 7 شهر ایران در وضعیت قرمز تاج قرار داشتند


وی افزود: مردم باید دقت بیشتری داشته باشند و بدانند که تزریق دوز سوم واکسن و استفاده از داروهایی که پزشکان تجویز می کنند، حتی اگر داروهای ساده باشند، ضروری است.

در همین حال، یونس پناهی، معاون وزیر بهداشت گفت: شیوع سویه اومیکرون به شدت افزایش یافته و طی یک تا سه روز دیگر علائم خود را نشان می دهد. کمتر بود، اما سویه Omicron سریعتر بود، اما بیماری زایی آن کاهش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید