طرح بانک مرکزی برای ساماندهی بانک ها و موسسات اعتباری بررسی شد – خبر زنده

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رییسی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی کشور که عصر سه شنبه – 30 خرداد 1401 – به ریاست سید ابراهیم رییسی برگزار شد، گفت: با تکیه بر مصوبات قانونی، در اسرع وقت این موسسات اعتباری نقدینگی و تورم در کشور سازماندهی و تعیین شده است.

وی افزود: در پی درخواست مقام معظم رهبری مبنی بر ساماندهی بانک ها و موسسات اعتباری، بانک مرکزی گزارشی از سیاست ها و برنامه های پیشنهادی برای ساماندهی نظام بانکی و ساماندهی موسسات اعتباری با عملکرد ناسالم و غیرسازنده ارائه کرد. “

رئیس جمهور در این خصوص تاکید کرد: با تکیه بر مصوبات قانونی، موسسات اعتباری که با عملکرد ناسالم موجب نقدینگی و تورم در کشور می شوند، هر چه سریعتر ساماندهی و تعیین تکلیف شوند.

در این جلسه بانک مرکزی گزارشی از اقدامات موثر برای مدیریت بازار ارز که در روزهای اخیر موجب کاهش ارزش شده است، ارائه کرد.

این اقدامات با تصویب شورای عالی هماهنگی اقتصادی روسای سه قوه بانک مرکزی به منظور کنترل و مدیریت نرخ ارز انجام شد. در این جلسه مقرر شد بانک مرکزی با همکاری قوه قضائیه و سایر نهادهای ذیربط تلاش خود را برای مدیریت بازار ادامه دهد تا از گرانی غیرواقعی از بازار غیررسمی کاسته و منطقی‌تر شود. .

  این زمین لرزه به بزرگی 4.5 ریشتر خسارتی در پی نداشته است

دیدگاهتان را بنویسید