طالبان نشست مسکو را “خوب” توصیف کرد

عبدالسلام حنفی که طالبان او را به عنوان معاون نخست وزیر خود منصوب کرده است، گفت: “نشست مسکو خوب و مفید بود و همه بر امنیت پایدار افغانستان توافق داشتند.”

به گزارش ایسنا، عبدالسلام حنفی، معاون نخست وزیر طالبان گفت: “موضع روسیه در منطقه خوب و قوی است و می تواند کاری برای تثبیت امنیت در منطقه انجام دهد و این بسیار مهم است.” ما به دنبال برقراری ارتباط با همه کشورها از جمله ایالات متحده هستیم.

حنفی در گفتگو با روسیه امروز گفت که “حقوق بشر اکنون در افغانستان وجود دارد و همه مردم کار می کنند و حق تحصیل و کار دارند.”

وی در مورد بمب گذاری در افغانستان گفت: «انفجار ممکن است در هر کشوری اتفاق بیفتد، اما ما مصمم هستیم که همه را امن نگه داریم.

معاون نخست وزیر طالبان گفت: “اینها جنایاتی است که توسط جنایتکاران و برخی افراط گرایان انجام می شود که هیچ ربطی به شرع ندارند، در حالی که ما مصمم به برقراری عدالت و حاکمیت قانون هستیم.”

وی گفت: «دولت کنونی برای تامین امنیت در سراسر افغانستان و کشورهای همسایه طراحی شده است. و ما اجازه نخواهیم داد که کسی از افغانستان برای تمرکز بر امنیت کشورهای همسایه استفاده کند.»

عبدالسلام حنفی که از سوی طالبان به عنوان «معاون نخست وزیر» معرفی شده است، دیروز در نشستی تحت عنوان «آینده افغانستان» در مسکو ریاست مذاکره کنندگان طالبان را بر عهده داشت.

نشست آینده افغانستان با حضور نمایندگان 10 کشور از جمله روسیه، چین، ایران و پاکستان در مسکو برگزار شد و غیبت آمریکا در این نشست موجب نارضایتی مقامات روسیه شد.

  فرصت افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت - خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید