صدای پیک هفتم میاد؟ افزایش تعداد بیماران در تهران – خبر زنده

صدای پیک هفتم میاد؟  افزایش تعداد بیماران در تهران

 – خبر زنده

انجمن 24- دکتر نادر توکلی درباره وضعیت کرونا در استان تهران گفت: مشکلی که در دهه دوم فروردین با آن مواجه بودیم، افزایش موارد سرپایی و افزایش شدید تعداد بیماران سرپایی بود. البته این موضوع هنوز منجر به افزایش تعداد بستری ها نشده است. تعداد مراجعین در حوزه درمان به حدود 3500 نفر در روز می‌رسید، در حالی که در گذشته این تعداد حتی به زیر 2000 نفر نیز می‌رسید. تعداد کل بستری‌ها در حال حاضر به زیر 1000 نفر و تعداد فوتی‌ها که به زیر 10 نفر در روز رسیده است، در حال حاضر است. بین 13 تا 15 در روز متغیر است.

وی افزود: علائم فعلی بیماران مانند آبریزش بینی، سرفه، گلودرد و سردرد نشان می دهد که درصدی از ویروس کروک omicron و درصدی آنفولانزا در گردش است.

توکلی بر لزوم تکمیل واکسیناسیون تاج تاکید کرد و گفت: در سراسر جهان ثابت شده است افرادی که نوبت سوم واکسن را دریافت کرده اند تقریباً 30 تا 50 برابر کمتر از افرادی که واکسینه نشده اند، مرگ و میر کمتری داشته اند. بنابراین توصیه به واکسیناسیون کامل مهمترین عامل در پیشگیری از بیماری های جدی است و می تواند حد مشخصی ایجاد کند که بیماری و مرگ و میر جدی نداشته باشیم.


بیشتر بخوانید: زنگ بیداری کووید 19 و فرصت از دست رفته


وی تاکید کرد: رفت و آمدها و رفت و آمدها در روز عید به صورت آزاد انجام می شد و طبیعتا موجی از افزایش را ایجاد کرد. اما هنوز زود است که او را پیک هفتم خطاب کنیم. ما در حال ارزیابی هستیم تا ببینیم روند هفته آینده چگونه پیش خواهد رفت.

  ریشه دخترانی که به تهران گریخته اند ارائه می شود

توکلی در خصوص بازگشایی مدارس گفت: در مجموع ستاد ملی تصمیم به بازگشایی گرفته است. مضرات بازگشایی نکردن مدارس از جمله افت تحصیلی به ویژه در سنین زیر 15 سال بسیار زیاد بوده و تصمیمی در این زمینه گرفته شده است و لازم است همه حوزه ها در این زمینه همکاری کنند. مهم است که دانش‌آموزان و معلمانی که علائم دارند به مدرسه نروند و اگر والدین در معاینه صبحگاهی متوجه شدند که کودک علائم دارد، او را به خانه بفرستند.

وی ادامه داد: در مجموع بیشتر موافق بازگشایی مدارس هستیم. مراقبت و محافظت از کودکان زیر 10 سال در مدارس و مهدکودک ها واقعاً دشوار است و کنترل فیزیکی در آن سن چندان منطقی نیست. اما خوشبختانه چون هوا گرمتر است با بازکردن پنجره ها و … تهویه بهتری وجود دارد و این یکی از نکات مثبت است.

وی با اشاره به اینکه تاثیرات نوروز بر روند تاج هنوز مشخص نیست، گفت: به صورت سرپایی انجام می شود و بعید است مرگ و میر را افزایش دهد؛ زیرا میزان واکسیناسیون ما قابل توجه است، آمار مرگ و میر ما نشان می دهد که حدود 60 درصد از بستری ها به پایان رسیده است. سن 50 سالگی و اکثر مرگ و میرها در سنین بالای 60 سال و کسانی که یک بیماری عمده دارند اتفاق می افتد.

معاون درمان کارخانه کرونا در تهران در خصوص لزوم تزریق دوز چهارم واکسن کرونا گفت: در حال حاضر نیازی به این کار نیست و توصیه به تزریق دوز چهارم فقط برای گروه‌های پرخطر است و توصیه نمی‌شود. برای واکسیناسیون عمومی دوز چهارم.

  بازداشت ۱۳۰ نفر در اعتراضات اصفهان / فیلم

دیدگاهتان را بنویسید