صحبت های جنجالی پدر آرمند / فایل صوتی

آرمان عبدالعلی

انجمن 24- آرمان عبدالعلی از سال 92 به اتهام قتل دختر مورد علاقه اش در زندان به سر می برد. آرمان عبدالعلی با حکم دادگاه به قصاص محکوم شد.

آرمان عبدالعلی چندین بار پای چوبه دار رفت، سرنوشت نهایی پرونده آرمان عبدالعلی صبح امروز با نارضایتی خانواده غزاله و به دار آویختن شهید رجایی در زندان به پایان رسید.

حکم قصاص آرمند اجرا شد و پرونده مختومه ای بسته شد که در آن افراد زیادی برای نجات جان متهم تلاش کردند. به این ترتیب تلاش این افراد بی نتیجه ماند، زیرا اولیای دم به دلیل اصرار بر اجرای حکم صبح امروز به دار مجازات آویخته شدند.

نیمه شب چهارشنبه 3 آذر بود که با پدر و آرماند تماس گرفتند و به آنها اطلاع دادند که آرماند ساعتی بعد پای چوبه دار خواهد رفت. آرمند و غزاله به زندان راجی بازگشتند و هر دو خانواده در اجرای حکم شک داشتند.

در نهایت شبهات قطعی شد و مراحل قضایی برای اجرای حکم آغاز شد. آرمند قبل از اجرای حکم از قرنطینه به زندان بازگشته بود. وی پیش از این پنج بار به سلول انفرادی منتقل شده و با حکم تعلیقی به زندان بازگشته بود. همین کافی بود که فرض کنیم این چهارشنبه وقت اجرای حکمش نبود و مثل بارها قبلش به او مهلت داده شده بود. اما ساعت 11 شب در حالی که آرمند در زندان بود برای اجرای حکم آزاد شد.

پدر آرمند در آخرین دیدارش با پسرش گفت: «آرمند این هفته به دار آویخته نمی‌شود». نیمه های شب بدون اینکه آخرین ملاقاتمان را با پسرمان داشته باشیم پای چوبه دار رفتیم. «قبل از اعدام، نگهبانان صف را دیدیم و من و همسرم دوباره به پای آنها افتادیم و التماس کردیم که آرماند را ببخشند که فایده ای نداشت.

آخرین درخواست آرمان عبدالعلی چه بود؟

پدر آرمند که چند ساعتی است جسد پسرش را تحویل می دهد، آنقدر بی قرار و غمگین است که به سختی می تواند حرف بزند: «آرمند برادرش را ندیده بود. شنیدم که قبل از اعدام گفت که برادرش را دیده است. این درخواست پذیرفته نشد.»


بیشتر بخوانید: مصاحبه با آرمند در زندان راجه شهر


او گلایه می کند: «پسرم تا آخرین لحظه عمرش درس خوانده است. به مردم بگویید که چقدر می خواست به برادرانش کمک کند. چقدر امیدوار بود، اما آرزو برنگشت.

وی با ابراز گلایه از دادگاه گفت: ما چندین شاهد معرفی کرده بودیم. چرا آنها شواهد را مطالعه نکردند؟

تعداد بازدید: 53

تعداد بازدید: 39

دیدگاهتان را بنویسید