صادرات نفت ونزوئلا به اروپا از سر گرفته می شود – خبر زنده

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از اکونومیست، به نقل از Refinitiv Eikon، عرضه 650 هزار بشکه نفت از ونزوئلا برای اولین بار در دو سال گذشته توسط شرکت ایتالیایی انی انجام شد. ) به اروپا صادر می شود.

در ماه مه، وزارت امور خارجه ایالات متحده نامه هایی به انی ایتالیا و رپسول اسپانیا ارسال کرد و به آنها اجازه داد تا خرید نفت خام از ونزوئلا را به عنوان راهی برای پرداخت میلیاردها دلار بدهی و سود سهام به اوپک از سر بگیرند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده دومین نفتکش به نام «پانتاناسا» که توسط شرکت انی استخدام شده است نیز به سمت ونزوئلا در حال حرکت است و قرار است دو میلیون بشکه نفت خام رقیق شده توسط این نفتکش به اروپا منتقل شود.

انتظار می‌رود محموله دوم تا پایان ماه جاری توسط شرکت دولتی ونزوئلا (PDVSA) به انی تحویل داده شود و طبق گزارش‌ها، بخشی از محموله به ریپسول اسپانیا فروخته و به پالایشگاه‌های کارتاخنا و بیلبائو تحویل داده شود.

نفتکش پانتاناسا با پرچم مالت قرار است نفت ونزوئلا را با انتقال از یک کشتی به کشتی دیگر در بندر آمووا دریافت کند.

صادرات نفت ونزوئلا در ماه می به کمترین میزان در 19 ماه گذشته رسید.

اوج صنعت نفت کشور که در سال 1970 به 3.7 میلیون بشکه در روز رسید، همچنین در ژوئیه 2020 (تیر-مرداد) تحت تأثیر اقدامات آمریکا برای توقف کامل صادرات نفت از کشور با حجم تولید از سال 1934. برابر (339) هزار بشکه در روز)؛ زمانی که جمعیت ونزوئلا یک دهم جمعیت فعلی بود.

  بهاره افشاری با تیمی جالب با سگش / عکس

در 17 می، دولت جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن، لغو برخی تحریم ها علیه ونزوئلا را اعلام کرد و به شرکت های نفتی آمریکایی و اروپایی اجازه داد تا مذاکرات و فعالیت های خود را در ونزوئلا از سر بگیرند.

با این حال، دولت ونزوئلا خواستار پایان دادن به همه اجبارهای یکجانبه واشنگتن علیه کاراکاس شده است.

دیدگاهتان را بنویسید