شیره و خواص بی نظیر آن در طب سنتی – خبر زنده

شیره و خواص بی نظیر آن در طب سنتی

 – خبر زنده

انجمن 24 شیره خواص خوراکی و غیر خوراکی دارد و این خواص به دلیل وجود مقادیر زیاد آن است آنتی اکسیدان ها و فیتواسترول ها، پتاسیم، ویتامین C، … در اینجا به برخی از خواص شیره در طب سنتی اشاره می کنیم:

فواید آب میوه برای حفظ سلامت کبد

کبد مزاج گرم تری دارد و برخی عوامل می توانند آن را سرد کنند. خنک کردن کبد توانایی آن را در تجزیه چربی کاهش می دهد و در نتیجه چربی شروع به تجمع در کبد می کند و بیماری کبد چرب مشاهده می شود.

از نظر طب سنتی، مصرف مقدار توصیه شده آبگوشت در رژیم غذایی به حذف چربی های سطحی کبد کمک می کند. اما مصرف زیاد آبلیمو، آبلیمو و سایر ادویه های اسیدی منجر به سرماخوردگی در کبد و عوارض بعدی می شود.

تاثیر آب میوه بر فشار خون

بسیاری از مردم برای کاهش فشار خون آبمیوه مصرف می کنند. اما مطالعات نشان می دهد که آب میوه در واقع قند خون را کاهش می دهد و از آنجایی که قند خون پایین علائمی مشابه کاهش فشار خون دارد، یکی معتقد است. فشار خون او پایین آمد.

تاثیر آب میوه بر دیابت

آب میوه به دلیل محتوای بالای کروم و همچنین ترکیبات پلی فنول ها، فلاونوئیدها و اسیدهای آلی به بهبود عملکرد انسولین کمک می کند. هر ماده غذایی با این خواص را می توان برای بیماران دیابتی مفید دانست. در طب سنتی نیز برای مصرف روزانه شیره برای دیابت توصیه شده.

می توان از آن به تنهایی یا همراه با سایر داروهای گیاهی برای کاهش قند خون استفاده کرد. یکی از ساده ترین راه ها اضافه کردن آب میوه بدون نمک به انواع غذاها و سالادها به مدت 15 روز است.

  آب و هوای این روزهای اوکراین / عکس

فواید آب میوه در چاقی کبد

یکی از خواص شیره پاک کننده کبد و درمان بیماری هاست دبد چرب و اگر بیماری خاصی ندارید می توانید از آبگوشت همراه با سوپ، سالاد یا به جای آبلیمو و سس برای طعم دادن به غذا استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید