شورای حکام بر ضرورت احیای برجام تاکید کرد

به گزارش فارس «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین اتریش با اشاره به نشست امروز (پنجشنبه) شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: همه اعضا بر ضرورت احیای برجام تاکید کردند. آژانس بین المللی انرژی اتمی

وی در بیانیه ای که در حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرد، نوشت: شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بررسی واقعیت یاب، نظارت و نظارت بر ایران را در پرتو قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل کامل کرده است. . . .

اولیانوف گفت: «تقریباً همه سخنرانان بر ضرورت احیای برجام تأکید کردند و برای مذاکرات وین که قرار است دوشنبه آینده (29 نوامبر) از سر گرفته شود، آرزوی موفقیت کردند.

نشست هیئت مدیره آژانس بین المللی انرژی اتمی از روز گذشته (چهارشنبه 23 دسامبر) آغاز شد و تا جمعه این هفته سه روز ادامه خواهد داشت. از وین شروع می شود.

پیش از نشست شورای مدیران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز دوشنبه اول دسامبر به همراه محمد اسلامی، معاون و رئیس آژانس وارد تهران شد. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد.

وی پس از بازگشت از ایران در یک کنفرانس مطبوعاتی در وین تاکید کرد که اگرچه مذاکرات با مقامات ایرانی سازنده بود، اما بی نتیجه ماند.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره مذاکره با مقامات ایرانی گفت: مذاکرات موفقیت آمیز نبوده است. من خواستار احیای ظرفیت نظارت و بازرسی مورد نیاز آژانس هستم. من می خواهم دوربین های آژانس را احیا کنم، تجهیزات آژانس را سرویس و تعمیر کنم و همه اینها، و مورد دیگر این است که ما مسائل احتیاطی باقی مانده داریم. «در مذاکرات شما سعی می‌کنید از مسائل دفاع کنید، چیزهایی را مطرح می‌کنید، اما امکان توافق ایران با ما وجود نداشت.

دیدگاهتان را بنویسید