شناسایی 800 بیمار مبتلا به امیکرون در کشور

شناسایی 800 بیمار مبتلا به امیکرون در کشور

انجمن 24-معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به روند صعودی شیوع سویه جدید کرونا در ایران گفت: تاکنون 800 نفر مبتلا به سویه آمیکرون در سراسر کشور شناسایی شده‌اند.

یونس پناهی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: تاکنون 800 نفر مبتلا به سویه های آمیکرون در سراسر کشور شناسایی شده اند که متاسفانه در حال افزایش است، هرچند شدت بیماری زایی آمیکرون نسبت به سویه های کرون قبلی کمتر است و در صورت مشاهده بدون شک وضعیت می تواند ثابت بماند.


بیشتر بخوانید: Omicron به رشد خود در کشور ادامه می دهد


وی افزود: در دو سال گذشته جهش‌های مختلفی از ویروس کرونا مشاهده شده است، اما سویه آمیکرون در حال حاضر شایع‌ترین ویروس کرونا در جهان و ایران است. ویروس منتقل می شود، در حالی که سویه های قبلی ده روز فرصت داشتند تا انسان را آلوده کنند.

پناهی گفت: افزایش خطر ابتلا به عفونت آمیکرون در بین افرادی که واکسن نزده اند و بیماری اصلی دارند، وجود دارد، بنابراین لازم است برای ایمن سازی بدن سه دوز واکسن تزریق شود تا بتوانیم بیش از 90 درصد مقاومت داشته باشیم. بیماری و بستری شدن این سویه در بیمارستان.

معاون علمی و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: بهترین راه برای دستیابی به اهداف مورد نظر انواع مختلف واکسن تاجکی در کشور در حال حاضر ذخایر خوبی از واکسن کراون داریم.

پناهی گفت: 120 میلیون دوز واکسن کراون در کشور تزریق شده است، اما 10 میلیون واحد از واکسن دوز سوم کراون در کشور تزریق شده است، بنابراین لازم است تبلیغات و اطلاع رسانی لازم در این زمینه انجام شود تا ما می توانیم در اسرع وقت وضعیت تاج را به یک وضعیت با ثبات در کشور برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید