شناسایی گیاهی که از بیماری عروق کرونر قلب محافظت می کند

شناسایی گیاهی که از بیماری عروق کرونر قلب محافظت می کند

انجمن 24-مطالعات محققان کالج داروسازی دانشگاه اورگان با همکاری دانشمندان دانشگاه علم و سلامت ایالات متحده نشان می دهد که ترکیبات موجود در گیاه شلیل می تواند با مسدود کردن ورود ویروس تاج به سلول ها از ابتلای افراد به کووید 19 جلوگیری کند.

بر اساس مطالعه‌ای که روز دوشنبه در مجله آنلاین محصولات طبیعی منتشر شد، محققان دریافتند که دو اسید کانابینوئیدی که معمولاً در انواع مختلف شاهدانه یافت می‌شوند، «کانابیگرول اسید» و «کانابیدولیک اسید» می‌توانند به پروتئین طوقه ویروس تاج‌جنس متصل شوند. آنها از ورود ویروس به سلول ها و ایجاد عفونت جلوگیری می کنند و به طور بالقوه راه جدیدی برای پیشگیری و درمان بیماری ارائه می دهند.

این گیاه می تواند از کووید 19 جلوگیری کند

در این گزارش آمده است: «این کانابینوئیدهای خوراکی که سابقه طولانی در تقویت ایمنی بدن دارند، پتانسیل پیشگیری و همچنین درمان عفونت کروناویروس را دارند.

ریچارد ون برایمن، یکی از اعضای تیم تحقیقاتی می گوید: «این اسیدهای کانابینوئیدی در الیاف و عصاره های شاهدانه به وفور یافت می شوند و ترکیباتی نیستند که در مواد روانگردانی که برای تولید ماری جوانا استفاده می شود، استفاده شود.


بیشتر بخوانید: دلایل عدم ارسال پیامک برای نوبت سوم واکسن/فیلم کراون


اتصال اسیدهای کانابینوئید به پروتئین‌های ویروس کرونا از اتصال آن‌ها به آنزیم ACE2 که در غشای خارجی سلول‌های اندوتلیال یا سلول‌های «اندوتلیال» که در ریه‌ها و سایر اندام‌ها به وفور یافت می‌شود، جلوگیری می‌کند.

او گفت: «اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، اما مطالعات اولیه نشان می‌دهد که کانابینوئیدها حتی ممکن است برای ساخت داروهای درمان کوویدیم استفاده شوند.

ون بریمن در پایان می‌گوید: «حتی اگر سویه‌های مقاوم به کانابینوئید در آینده ظاهر شوند، سویه‌های مقاوم به کانابینوئید همچنان می‌توانند مطمئن باشند که ترکیبی از واکسیناسیون و درمان با کانابینوئید را می‌توان تضمین کرد». اسید کانابیدولیک می تواند یک چالش جدی برای ویروس کرونا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید