شناسایی چهار سانحه هوایی در ناو هواپیمابر آمریکایی

به گزارش فارس، مرکز داده های نیروی دریایی آمریکا اخیرا فاش کرد که در هفته های پایانی سال 2021 چهار سانحه هوایی برای «ناو هواپیمابر کارل وینسون» رخ داده است.

به گزارش وب سایت نیویورک تایمز، بر اساس گزارش مرکز امنیت نیروی دریایی آمریکا، هواپیماها و هلیکوپترهای مستقر در عرشه ناو هواپیمابر کارل وینسون در شش هفته آخر سال 2021، چهار یا چهار حادثه “کلاسی”، سه مورد در یک هفته، متحمل شده اند. اتفاق افتاد

این گزارش حاکی است در این سانحه هیچ یک از ملوانان مستقر در عرشه ناو هواپیمابر آسیب ندیدند. گفته می شود این کشتی بیش از 2.5 میلیون دلار خسارت دیده است. به گفته مقامات آمریکایی، F-18 Superhornet در 29 نوامبر (دوشنبه، 29 دسامبر) پس از دریافت هشداری مبنی بر اینکه خلبان موفق شده هواپیما را به سلامت بر روی کشتی فرود بیاورد، فرود اضطراری کرد.

پنج روز قبل از آن، در 24 نوامبر (چهارشنبه، 23 دسامبر)، یک سامانه شکار زیردریایی در حین آموزش ضد زیردریایی از یک بالگرد سهاک جدا شد و در دریا گم شد. در 22 نوامبر (دوشنبه، 1 دسامبر)، موتور سمت راست یکی دیگر از جنگنده های F-18 Super Hornet هنگام تمرین بر فراز دریای فیلیپین آتش گرفت، اما مقامات نظامی گفتند که این جنگنده توانسته به کشتی بازگردد. ارتش آمریکا درباره جزئیات این حادثه اظهار نظری نکرده است.

ناو هواپیمابر کارل وینسون در حال حاضر در آب های اقیانوس آرام در ناوگان هفتم ایالات متحده مستقر است.

رسانه ها روز شنبه گزارش دادند که یک هلیکوپتر جنگی نیروی دریایی آمریکا در ویرجینیا سقوط کرده است. به گزارش پایگاه خبری ارتش آمریکا، بالگرد MX-60 Sehawk نیروی دریایی آمریکا هنگام فرود اضطراری در منطقه نورفولک ویرجینیا سقوط کرد. سخنگوی نیروی دریایی آمریکا در گفتگو با شبکه خبری ABC، سقوط این بالگرد را تایید کرد و گفت: هلیکوپتر در هنگام فرود اضطراری سقوط کرد و به کابین خلبان آسیب رساند.

این هلیکوپتر سه خدمه داشت که دو نفر از آنها آسیبی ندیدند، اما نفر سوم به بیمارستان منتقل شد. نیروهای امنیتی و تیم تحقیقاتی نیروی دریایی آمریکا در محل حاضر شدند و علت حادثه را بررسی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید