شرایط انتصاب در بنیاد شهید و امور ایثارگران.

به گزارش فارس، طاهر موهبتی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران بر اهمیت تکریم کارکنان در ایجاد انگیزه در آنان تاکید کرد و گفت: پس از رفع نیازهای اولیه زندگی و رفاه، تکریم و احترام تأثیر زیادی بر کارمندان دارد و یکی از راه‌های احترام به این امر باز کردن راه و روند پیشرفت شغلی برای همکاران است. در این زمینه باید کاملاً روشن باشد که برای توسل به زور عدالت، اصول و قواعدی وجود دارد.

وی افزود: این حس و پیام زمانی به مجموعه منتقل می شود که کارکنان نمونه هایی از آن را در قرار ملاقات ها ببینند و برایشان ملموس باشد. البته انتصابات به ویژه در حوزه استان شامل موارد مختلفی می شود از جمله اینکه انتصاب در استان ها طبق مقررات باید با هماهنگی استاندار و در سطح شهرستان با هماهنگی استاندار انجام شود. تعامل با برخی حوزه های دیگر نیز برای انتصابات ضروری است و به طور کلی باید گفت که همه مراجع در حوزه دستگاه ها نیستند، اما از آنجایی که اکثر انتصابات بر اساس فرآیندهای منصفانه و مشخص صورت می گیرد، می توان گفت دستگاه قطعا موفق است. در ایجاد حس احترام در کارکنان

موهبتی با اشاره به فراخوان ترفیعات در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این فراخوان صورت گرفته است. هر فردی می تواند برای ترفیع اقدام کند و مثلاً رئیس یک اداره باید برای معاونت مدیرکل اقدام کند.«همچنین رشته تحصیلی باید مرتبط با سمت درخواستی و موارد مشابه دیگر باشد که برخی از آنها مورد تایید دولت است که برخی از آنها در داخل سیستم هستند.

ارتقاء کار در سال 1359 در بنیاد شهید

وی ادامه داد: در مرحله اول فراخوان ارتقای رتبه به بنیاد شهید و امور ایثارگران، 3100 نفر از طریق سامانه شمسا راه اندازی شده به همین منظور ثبت نام و اطلاعات خود را وارد کردند که از این تعداد درخواست ارسال شد. قطعا 2093 نفر پذیرفته شده اند که تمامی اطلاعات خود را وارد کرده اند همچنین حدود 200 نفر نیز توسط افراد دیگری که از آنها خواسته شده است در سامانه ثبت نام شرکت کنند و با ارسال پیامک در آزمون شرکت کنند، شرکت کردند که پس از بررسی درخواست های این 2093 نفر با عواملی مانند رعایت طبقه بندی مشاغل و صلاحیت های مربوطه در نهایت 1980 نفر تایید شدند.

معاون امور حاکمیتی و توسعه منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برگزاری مرحله اول آزمون این افراد گفت: این آزمون هفته گذشته به مدت 3 روز از طریق سامانه شمسا برگزار شد. مدل و سبک سوالات آزمون به گونه ای نبود که بتوان برای پاسخ به آن از شخص دیگری کمک گرفت و بر اساس روحیات افراد پاسخ ها به دست می آمد که منجر به کشف استعداد فرد می شد و نتیجه در آن نبود. شکل ارزیابی، رد و پذیرش. مثلاً بر اساس سؤالات مشخص می شود که یک فرد دارای شخصیت فعال و حیاتی است که از آن می توان نتیجه گرفت که این فرد برای یک نوع کاری که مستلزم فعالیت و به اصطلاح است مناسب تر است. در حال اجرا

وی گفت: محتوای این آزمون شامل آزمون تمایل به کار با 109 سوال، آزمون شخصیت شناسی با 258 سوال و آزمون هوش هیجانی با 92 سوال است. در طول 3 روز آزمون 1648 نفر در آن شرکت کردند که حدود 69 درصد آنها مرد و 31 درصد زن بودند. 90 درصد شاکیان از بنیاد شهید و امور ایثارگران و 10 درصد مابقی را کارمندان دولتی معرفی شده از سوی استان ها، نمایندگان مجلس و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی تشکیل می دهند. اگر افراد خارج از سازمان نیاز به اضافه شدن به گروه رهبری داشته باشند، باید این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند.

انتصابات در بنیاد شهید از طریق سامانه شمسا انجام می شود.

موهبتی با بیان اینکه اجرای این طرح منجر به تشکیل بانک اطلاعاتی جامع افراد برای استفاده در پست های مدیریتی می شود، تصریح کرد: تمامی انتصابات سازمانی از یک بانک اطلاعاتی انجام می شود. همچنین به بستگانی که در آزمون شرکت می کنند، مرجع و گواهی قبولی در آزمون دریافت می کنند. در صورتی که فرد شرایط قابل قبول را داشته باشد به مرکز سنجش معرفی می شود و در این مرکز طی مصاحبه مدرکی به نام مشخصات شایستگی که 2 سال اعتبار دارد دریافت می کند. به مدت 4 سال

وی با اشاره به برگزاری مجدد آزمون مرحله اول افزود: افرادی که در مرحله اول شرایط احراز صلاحیت را نداشته باشند می توانند آموزش ببینند و مجددا در آزمون شرکت کنند. همچنین امکان شرکت در آزمون برای افرادی که پس از مرحله اول آزمون در سامانه ثبت نام می کنند نیز وجود دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بر اساس دستور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران هرگونه انتصاب خارج از بانک اطلاعاتی مدیران شمسا در بنیاد شهید و امور ایثارگران ممنوع است، افزود: وجود دارد. مکانیزمی برای آشنایی عمیق تر با فضای این پست است که بر اساس آن فرد باید حداقل 2 هفته را با فردی در همان موقعیت سپری کند تا با الزامات این پست آشنا شود. آموزش های دیگری برای مدیران در طول سال برای آموزش اصول مدیریت به مدیران وجود دارد.

وی ادامه داد: این فرآیند شفاف انتصابی با تاکید شخص دکتر قاضی زاده هاشمی پیگیری و اجرا می شود و علاوه بر بنیاد شهید و امور ایثارگران در سازمان های تابعه نیز ایجاد می شود. البته لازم به ذکر است که با توجه به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص ایثارگران، موضوع اولویت بندی شهدای معزز در انتصابات در حال بررسی است. این روش کاملاً علمی است و به روشی مشابه در بسیاری از سیستم های مدیریتی در سراسر جهان اعمال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید