شرایط اعطای وام مسکن به ایثارگران اعلام شد – خبر زنده

به گزارش ایرنا، خدا رحمت کند جمعه شب – 26 خرداد 1401 – وی در خصوص میزان وام مسکن ایثارگران و شرایط بازپرداخت آن در سال جاری گفت: طبق قانون، هیئت وزیران میزان مزایای پرداختی به ایثارگران را در همان سال تعیین می کند و این امر باید تا پایان خرداد ماه انجام شود.

وی ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران هر ساله با توجه به تورم مسکن پیشنهادات خود را به هیئت دولت اعلام می کند و این پیشنهاد در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب و در دستور کار دولت قرار دارد. در حال حاضر منتظر تصویب آن هستیم. این مصوبه در شورای پول بانک مرکزی تصویب شده و پس از آن بانک مرکزی سهمیه ها را تعیین می کند.

کولیوند گفت: البته وام بانکی به معنای پایان سال 1401 نیست، بلکه معمولا بین تیر و مرداد امسال تا پایان خرداد سال آینده بازپرداخت می شود.

مدیرکل مسکن و امور گلزار بنیاد شهید و امور ایثارگران به تشریح شرایط بازپرداخت وام ایثارگران پرداخت و گفت: تا سال 90 از آن استفاده کردند که سقف وام آنها حدود 40 میلیون تن بود. وام میلیونی دریافت کرده اند به شرط تسویه تا پایان سال 99 در اولویت هستند.

شرایط اعطای وام مسکن به ایثارگران اعلام شدکولیوند در خصوص واگذاری زمین به ایثارگران در استان های مختلف گفت: طبق قانون 25 درصد جانبازان و بیشتر را همسر و فرزندان شهدا و آزاد شده تشکیل می دهند. البته ممکن است زمین کافی در استان وجود نداشته باشد و این روند به کندی پیش می رود زیرا در مراکز استان ها به ویژه تهران با مشکل جدی کمبود زمین مواجه هستیم، اما به طور کلی این قانون اعمال می شود.

  مسکو سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد - خبر زنده

وی با اشاره به اینکه 5 درصد از ظرفیت قانون تولید مسکن به ایثارگران اختصاص دارد، افزود: در حوزه راه و شهرسازی. پیشنهادهایی مانند معافیت از پرداخت هزینه خرید انشعابات آب و برق و گاز و تراکم ساختمان که البته همه آنها بر روی قیمت تمام شده ملک محاسبه شده و با معافیت قانون کاهش می یابد تا زیان دیدگان دیگران کاهش یابد.

مدیرکل مسکن و گلزار بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: این پیشنهاد را ارائه کرده ایم و منتظر اصلاح نرم افزار و مکانیزم سیستمی هستیم که محل ثبت نام است و این موضوع در حال رصد است.

دیدگاهتان را بنویسید