دسته‌ها
بلاگ

سی و نهمین شماره از مجله سرو منتشر شد. – خبر زنده

به گزارش دفاع پرس، سی و نهمین شماره ماهنامه فرهنگی هنری سرو با عنوان «قدس آرمان اسلام» از سوی موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس منتشر شد.

مجله سرو مشتمل بر بخش های مختلفی با عناوین «راهنماها»، «خاطره»، «راویان»، «ناظران»، «گفتگو»، «پرسش ها»، «مترجمان» است که هر کدام موضوعات مختلفی را شامل می شود.

سرمقاله دکتر علی عسگر جعفری با عنوان «آمریکا از طبس تا عین الاسد» در این شماره ماهنامه «سرو» منتشر شد.

در بخش یادبود سرو در یادداشتی با عنوان «بی ریشه نمی‌توانیم پرواز کنیم»، پاسخ کتبی دکتر فابیو کاربنه، سفیر بین‌المللی مؤسسه بین‌المللی صلح از طریق گردشگری، به سؤالات دکتر مجتبی عبادی فتح، رئیس روابط بین الملل ارائه شده توسط موزه. در بخشی دیگر از یادواره سرو در گفت و گو با افشین سیمین مرام معاون مهندسی و عتبات عالیات اداره کل حفاظت و نشر ارزش های دفاع مقدس استان با عنوان آیینه وحدت، رشادت و مقاومت. موزه دفاع مقدس استان آذربایجان غربی.

در فصل برای راویان این شماره مجله سرو در گفت و گو با «سید محمد غرضی» یکی از بنیانگذاران سپاه پاسداران به چگونگی ایجاد و ایجاد سپاه و نقش آن در این عرصه پرداخته است. این بخش نیز در مقاله ای با عنوان «قیام در گذر پنجم» به تحلیل شخصیت خلبان فقید خسرو عبدالملکی از رزمندگان نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس می پردازد.

گزارش کوتاهی از زندگی ادبی امام خامنه ای (حفظه الله) در قسمت دیده بان سرو در قالب مطلبی با عنوان حریم انس نوشته شده است.

در ادامه این نشریه و در بخش‌های گفتمان سرو، پرسش سرو، راه‌های سرو و مترجمان سرو با موضوعاتی چون ایران، ابرقدرت، انقلاب گسترده اسلامی، بهره‌مندی صهیونیست‌ها از جنگ تحمیلی علیه ایران، فلسطین آغاز روز بدبختی، روز قدس و آرمان های امت اسلامی، خلیج فارس و چگونگی جدایی بحرین از ایران همواره مورد بحث بوده است.

مجله سرو توسط موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در 120 صفحه با مدیر مسئولی علی عسگر جعفری و سردبیری محمود اکرامی منتشر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خروج از نسخه موبایل