سیاه دانه التهابات داخلی بدن را کاهش می دهد – خبر زنده

رضا رحیمی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: روغن سیاه دانه به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی اش شناخته شده است که توانایی کاهش التهاب در بدن و مشکلات پوستی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: خواص سیاه دانه هزاران سال است که برای پیشگیری و درمان بیماری های مختلف توسط انسان مورد مطالعه قرار گرفته است.

رحیمی با اشاره به اینکه فواید روغن سیاه دانه برای مو و پوست بسیار است، گفت: این خواص برای مو، پوست صورت، کاهش وزن و درمان بیماری های تنفسی مانند آسم و سینوزیت و غیره کاربرد دارد.

این گیاه شناس با اشاره به اینکه این روغن در درمان برخی از مشکلات سلامتی از جمله فشار خون بالا و آسم موثر بوده است، گفت: همچنین دارای اثرات ضد قارچی و ضد باکتریایی قوی است.

وی با اشاره به اینکه از خواص روغن سیاه دانه می توان به کاهش فشار خون اشاره کرد، افزود: مصرف دو ماهه آن نتایج رضایت بخشی در کاهش فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا داشته اما نه در حد خیلی تند.

رحیمی ادامه داد: روغن سیاه دانه باعث کاهش کلسترول بد می شود و مقادیر بالای اسیدهای چرب مفید موجود در آن به حفظ کلسترول خوب به میزان مناسب کمک می کند.

“میزان روغن موجود در دانه ها تا حد زیادی به محل رشد گیاه بستگی دارد. حتی برخی افراد با مصرف سیاه دانه های خرد شده از خواص روغن سیاه دانه استفاده می کنند.”

رحیمی گفت: مصرف خوراکی روغن سیاه دانه می تواند به کاهش علائم التهابی آرتروز کمک کند.

  تأملی در مداحی ناشنوایان کریمی - خبر زنده

وی گفت: خواص ضد التهابی روغن سیاه دانه می تواند علائم آسم را بهبود بخشد و تاثیر آن در کاهش التهاب تنفسی حتی ممکن است در کاهش علائم برونشیت و درمان سینوزیت موثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید