سپاهان با دستکاری لوگوی پرسپولیس جنجال جدیدی به راه انداخت! عکس

سپاهان با حذف ستاره لوگوی پرسپولیس جنجال جدیدی به راه انداخت!  عکس

انجمن 24-پرسپولیس و سپاهان به عنوان دو تیم پرافتخار لیگ ایران حال چندان خوشی ندارند. دو باشگاه علاوه بر تنشی که در طول مسابقه چه در مستطیل سبز و چه روی سکوها در زمین داشتند، هر از چند گاهی از نظر مدیریتی همدیگر را مسخره می کردند.

آخرین جنجال در این زمینه حذف «ستاره» لوگوی باشگاه پرسپولیس از سپاهانی هاست. باشگاه سپاهان در روز بازی خود مقابل پرسپولیس نه تنها بر روی پوستر ویژه این بازی تحریک آمیز با تصویر سه بازیکن سابق پرسپولیس ظاهر شد، بلکه در اقدامی جنجالی ستاره لوگوی باشگاه پرسپولیس را نیز برنده شد. کسب 10 قهرمانی فوتبال ایران لغو شد. این سوالات سوژه روز گذشته برنامه ورزش و مردم بود تا از محمدرضا ساکت مدیرعامل باشگاه سپاهان بپرسد که چرا دست به چنین اقدامی زده اید؟ مدیرعامل سپاهان در واکنش به این موضوع گفت که ستاره پرسپولیس مشمول قوانین فدراسیون فوتبال نیست و دلیلی وجود ندارد که باشگاهش بخواهد ستاره را روی لوگو نگه دارد. متأسفانه ما هنوز مقررات خاصی برای ستاره نداریم. تعریف شده در جهان؛ چه کسی می تواند و بر چه اساس می تواند یک ستاره وجود داشته باشد. به بچه ها گفتم آیا حکمی هست و شما تخلف کرده اید؟ گفتند مقرراتی نیست.» سوال بعدی ساکت این بود که چرا با وجود مقررات ستاره ها پرچم استقلال را برنمی دارند، او گفت: «چون او آسیایی بود. توصیه ما این است که چون آنها نماینده ایران هستند، ستاره این باشگاه حفظ شود.

واکنش تند باشگاه پرسپولیس به صحبت های مدیرعامل سپاهان

پس از این اظهارات، باشگاه پرسپولیس دیری نپایید که اظهارات تندی علیه رهبری سپاهان نوشت و اظهارات وی را خشمگین توصیف کرد. باشگاه پرسپولیس در اولین بیانیه رسمی خود از زمان تشکیل تیم مدیریتی جدید به صحبت های محمدرضا ساکت واکنش نشان داد و اعلام کرد که او از پرسپولیس «نارضایتی» دارد. پرسپولیس با استناد به اخبار منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر اعتراض سروش رفیعی، شهریار مغانلو و فرشاد احمدزاده به عکس خود بر روی پوستر لوگوی سپاهان در بیانیه ای اعلام کرد: ماجرای بازی در پرسپولیس مطرح شد. یادآور می شویم که اعضای تیم فوتبال سپاهان طبق اخبار خبرگزاری ها نسبت به این موضوع اعتراض جدی داشتند و باز هم عوامل این تیم آن را غیرحرفه ای و نادرست خواندند.


بیشتر بخوانید: واکنش تند باشگاه پرسپولیس به اظهارات خاموش


قرمزها در ادامه سخنان سکوت خود خاطرنشان کردند: در خصوص اظهارات نادرست آقای ساکت در دفاع از اقدام غیرحرفه ای، غیراخلاقی و غیرقانونی حذف ستاره از روی لوگوی باشگاه پرسپولیس، باید به وی اعلام کنیم که این باشگاه لوگوی رسمی باشگاه را تغییر داده است. مشکل قابل پیگیری است

پرسپولیس این اظهارات را ساکت خواند و گفت: مدیرعامل سپاهان در دفاع از آنچه که می توان آن را رفتار تنفرآمیز نسبت به پرسپولیس نامید، به نبود مقررات برای قرار دادن ستاره روی لوگوی پرسپولیس اشاره کرد و این در حالی است که این تابلو با ستاره در ثبت شرکت ها و ثبت علامت تجاری به ثبت رسمی رسیده است.
قرمزها در تایید تغییرات لوگوی خود نوشتند: این لوگو با تمام اجزای آن مورد تایید فدراسیون، سازمان لیگ و کنفدراسیون آسیاست.

باشگاه پرسپولیس سوالی از مدیرعامل سپاهان نوشت و نوشت: چطور آقای ساکت ادعا می کند باشگاهش یک حرفه است اما اصل ساده و ابتدایی حرفه ای را رعایت نمی کند که به لوگوی باشگاه دیگری که نماد اصلی اوست احترام بگذارد. هویت ؟! آیا پیگیری یکسری هواداران زشتی که در چند سال اخیر مقابل پرسپولیس بوده اند نشان از حرفه ای بودن آنها دارد؟! باشگاه پرسپولیس همچنان منتظر عذرخواهی رسمی این باشگاه و مدیرعامل آن به صورت جداگانه است.

پایان این بیانیه طعنه آمیز از اوج گیری درخشش سپاهان در دهه 1380 است: امیدواریم فوتبال ایران به فضای احترام و تمرین متقابل تبدیل شود که در اوایل دهه 80 با آمدن عده ای رواج پیدا کرد و اقدامات آنها از بین برود. توسط این فوتبال در پایان تاکید می شود باشگاه پرسپولیس با جدیت برای حفظ حقوق معنوی باشگاه، اعضای تیم و هواداران محترم تلاش خواهد کرد و قدم کوتاهی در این راه برنخواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید