سطح حمایت از بایدن در حال کاهش است

به گزارش فارس، نظرسنجی مشترک سازمان رسانه ای NPI و موسسه جامعه شناسی ماریست نشان داد که محبوبیت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به پایین ترین حد خود رسیده است.

بر اساس یک نظرسنجی که روز چهارشنبه منتشر شد، تنها 42 درصد از آمریکایی ها ریاست جمهوری بایدن را تایید می کنند که پایین ترین رتبه ای است که بایدن در نظرسنجی های مشابه از زمان روی کار آمدن در ژانویه دریافت کرده است.

به گزارش وب سایت هیل، آخرین نظرسنجی ها در حالی صورت می گیرد که دولت بایدن به دنبال مقابله با مشکلات اقتصادی مانند تورم و افزایش قیمت ها است.

گزارشی که وزارت کار ایالات متحده در اوایل ماه جاری (نوامبر) منتشر کرد، نشان می دهد که تورم در بالاترین سطح خود در 30 سال گذشته است و در 12 ماه منتهی به اکتبر 6.2 درصد افزایش یافته است.

بر اساس این نظرسنجی، تورم 39 درصدی، دستمزدها 18 درصد، کمبود نیروی کار 11 درصد و قیمت بنزین و بیکاری 9 درصد از مهمترین مشکلات اقتصادی شرکت کنندگان است.

به گفته هیل، 52 درصد از آمریکایی ها از حکومت اقتصادی بایدن ناراضی هستند و 42 درصد آن را تایید می کنند. اما در ماه آوریل 54 درصد از محبوبیت اقتصادی برخوردار بود.

یک نظرسنجی مشترک قبلی توسط CBS News و Yogau نشان داد که 67 درصد از آمریکایی ها از عملکرد جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن در مورد مسائل مهم، از جمله تورم، ناراضی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید