سرقت گوشی های گران قیمت به سفارش مولچر – خبر زنده

سرقت گوشی های گران قیمت به سفارش مولچر

 – خبر زنده

انجمن 24 – چندی پیش دختر جوانی با پلیس تماس گرفت و از سرقت گوشی موبایلش توسط رانندگان موتورسیکلت خبر داد. در پی انتشار خبر این سرقت، تحقیقات از سوی بازپرسان جنایی آگاهی پایتخت آغاز شد.
کارآگاهان به بررسی شکایات مشابه ادامه دادند. در تمام سرقت ها، دو پسر جوان موتورسیکلت سوار در خیابان ها پرسه می زنند و از رهگذران یا رانندگان پشت چراغ قرمز موبایل می دزدند.

ماموران در بازرسی از دوربین های موجود در محل گوشی ربوده شده موفق به دریافت عکس های متهم شدند. یکی از متهمان به نام امین از مجرمان سابقه دار بود که سال گذشته پس از آزادی دوباره سرقت های خود را از سر گرفت و باند دو نفره سرقت گوشی را تشکیل داد.

در جریان بازداشت متهم 20 ساله و همدستش به سرقت های زنجیره ای اعتراف کردند.

امین گفت: پس از آزادی از زندان به دلیل اینکه باید هزینه اخراج شاکیان قبلی ام را می پرداختم دوباره تصمیم به سرقت گرفتم.

یک روز که به داروخانه رفتم، پیمان که صاحب زمین بود، پیشنهاد داد گوشی او را بدزدد تا بتواند آن را با پولی بیشتر از سایر احمق ها از من بخرد. به پیشنهاد پیمان با یکی از هم اتاقی هایم باندی تشکیل دادیم و شروع به سرقت کردیم.


بیشتر بخوانید: دستگیری گوشی ربوده شده در حال خفه کردن طعمه خود


به درخواست پیمان، ما فقط گوشی های آیفون و سامسونگ رده بالا را دزدیدیم. ساعت 2 بعدازظهر به دلیل خلوتی خیابان سرگردان شدیم و با دیدن شی اقدام به سرقت کردیم.

  تردد شدید در محور کرج-چالوس

ترفند دیگر ما این بود که رانندگانی را که پشت چراغ قرمز با تلفن همراهشان صحبت می کردند شناسایی کنیم و با یک چشم به هم زدن هدفون آنها را بگیریم.

گاهی در روز پنجم گوشی ها را می دزدیدیم و به پیمان تحویل می دادیم. با توجه به مدل گوشی ها از یک تا 7 میلیون تن به پژمان فروختیم.

به گفته امین، تحقیقات برای دستگیری پیمان آغاز شد و کارآگاهان پلیس آگاهی موفق شدند مرد جوان را در مخفیگاهش دستگیر کنند. در بازرسی از مخفیگاه وی بیش از 200 گوشی تلفن همراه مسروقه کشف شد.

پیمان در تحقیقات گفت: از آنجایی که مدتی با یکی از اتباع خارجی ملاقات داشتم، گوشی های مسروقه را به مبلغ مناسبی از من خرید و به خارج از کشور منتقل کرد که به درخواست وی تصمیم به خرید گوشی مسروقه گرفتم. سپس گوشی ها را با دو میلیون تن بیشتر به خریدار می فروختم و او گوشی ها را به خارج از کشور منتقل می کرد.

به گفته پیمان، مرد جوانی که از وی گوشی های سرقتی خریده بود نیز شناسایی و دستگیر شد. تحقیقات برای شناسایی سایر قربانیان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید