سرشماری اتباع خارجی در دستور کار ایران – خبر زنده

به گزارش فارس، احمد واحدی وزیر کشور ظهر امروز (پنجشنبه) در حاشیه کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی و مهاجران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از فجایعی که رژیم آمریکا در افغانستان ایجاد کرده و مشکلاتی که برای مردم افغانستان و مردم این کشور به وجود آمده است. دولت جدید.» که در این کشور ایجاد شد، دیدیم که تعداد زیادی از افغان‌ها به سمت مرزها هجوم می‌آورند زیرا جمهوری اسلامی را پناهگاه امن می‌دانستند.

وی افزود: درخواست ما از نزدیکانمان این بود که به ایران نیایند و در داخل مرزهای افغانستان سازماندهی شوند، اما گروه های زیادی از آنها وارد کشور شدند و ما صلاحیت رسیدگی جدی به مسائل انسانی را نداشتیم.

وحیدی با اشاره به برخی رسانه ها مبنی بر استقبال از پناهجویان افغانستانی در ایران گفت: اگرچه رسانه های طمع وار سعی در ایجاد صحنه های کذب و تذکر به افکار عمومی افغانستان مبنی بر بدرفتاری با برخی از این پناهجویان در ایران داشته اند، اما این ویدئوها اشتباه بوده است. و آغوش گرم ایران به روی پناهندگان و مهاجران گشوده شد و برای تامین امنیت و آسایش آنان تلاش شد.

وی خاطرنشان کرد: مشکل بزرگ ما شناسایی این مهاجران عزیز است، زیرا جمهوری اسلامی برنامه های اقتصادی دارد و به رسمیت نشناختن آنها هم برای ما و هم برای آنها دردسر است. مناطق شناخته شده این استان مناسب است و این تخصیص سهمیه سوخت و آرد به دلیل عدم شناسایی مهاجر مشکل ساز است.

وزیر کشور با بیان اینکه برخی از آنها با ویزا آمدند، روادید آنها باطل شد و برخی از شهری به شهر دیگر رفتند و تراز جمعیت آنها مشخص نیست، گفت: بنابراین این سرشماری در دستور کار جدی ما قرار دارد و باید این کار را انجام دهید با خدمات حامی فرمانداری تماس بگیرید و برای آنها هماهنگ می شود تا با خدمات دولتی و پلیس به اضافه 10 برای شناسایی و سپس تصمیم گیری در مورد نحوه ارائه و سازماندهی خدمات خود تماس بگیرند.

  حضور غافلگیرکننده زلنسکی در نشست دوحه - خبر زنده

واحدی با تاکید بر اینکه اتباع افغانستان و تمامی اتباع باید در مهلت اعلامی مراجعه و فرم های مربوطه را پر کنند تا بتوانیم در مورد خدمات بعدی برای آنها تصمیم گیری کنیم، گفت: اگر این اتباع به دلایلی مراجعه نکنند، ممکن است از شمولیت خارج شوند. ما نباید خود را مهاجر بدانیم و کسانی که برای دریافت کارت اقدام نمی کنند باید سختگیرتر باشند.

وزیر کشور تاکید کرد: به همه کسانی که به این طرح شناسایی مراجعه کنند و نگران آن نباشند، اسکان موقت می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید