دسته‌ها
بلاگ

سخنگوی ستاد ملی ولیعهد؛ حداکثر بازگشایی مدارس

انجمن 24- کمال حیدری، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سخنگوی سازمان ملی کرونا در این باره گفت: چه سالی است؟ وی به ایلنا گفت. وی ادامه داد: ما بر همان پروتکل هایی که به وزارت آموزش و پرورش ارائه کردیم تاکید می کنیم و شرط ورود به مدارس بالای دوازده سال را واکسیناسیون برای تمام سنین با رعایت دستورالعمل هایی مانند پوشیدن ماسک، فاصله اجتماعی و تهویه مناسب اعلام کرده ایم.

او گفت: «ما نگران این نیستیم که آیا این موارد واقعاً رعایت می شود یا خیر. با این حال، این افراد در سنی هستند که مدیریت آن دشوار است. مسئولیت این افراد با معلم و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش است. پیام ستاد ملی کرونا این است که باید به سمت مدیریت فعالیت های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی با کمترین آسیب حرکت کنیم.

سخنگوی ستاد ملی تاج و تخت تاکید کرد: این هنر نیست که بخواهیم با تعطیلی همه چیز را کنترل کنیم. واکسن تهیه می شود و ماسک و فاصله نیز باید کشت شود تا بتوانیم از آسیب بیشتر جلوگیری کنیم. این قطعا ساده ترین کاری است که می توان در تعطیلات انجام داد. اینها مذاکراتی است که در مقر ملی ولیعهد انجام شد. بنابراین ما نگران این نیستیم که آیا آنچه اعلام شده اجرا می شود یا خیر.


بیشتر بخوانید:انتظار افزایش نرخ آزادسازی omicron در ایران؛ نیاز به کارمندان از راه دور


حیدری افزود: تصمیم بر این شده که مدارس تا حد امکان یعنی 100 درصد باز باشند اما نحوه مدیریت مدارس و ساعات و فواصل زمانی باید برنامه ریزی شود که این امر بر عهده آموزش و پرورش و مدیران است. نیاز به اظهار نظر در این موارد است.اینجانب نظر ستاد را اعلام کرده ام که موظفند تا حد امکان طبق دستورالعمل بهداشتی برای داشتن زندگی ایمن افتتاح شوند.

معاون وزیر بهداشت گفت: این موضوع نیازمند مشارکت مردم و کارکنان در هر بخشی است. اگر قرار است سینما باز شود باید تهویه و فاصله گذاری باشد و افراد دارای کارت واکسیناسیون حضور داشته باشند. اگر چنین چیزی رعایت شود کمترین آسیب را خواهیم داشت. مشکل این است که ما دستورالعمل ها را می گوییم و درست کار نمی کند و دوباره خبرنگاران زنگ می زنند و می گویند چه باید کرد. از کسانی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند باید پرسید که چرا رعایت نمی کنند.

وی در خصوص واکسیناسیون کودکان زیر 12 سال با توجه به مهیا بودن مدارس گفت: این پیشنهاد را قبلا در ستاد تاج ملی اعلام کرده ایم. تذکراتی داشتند و مدارکی خواستند که ما ارائه کردیم. پیشنهاد ما به وزارت بهداشت و کمیته علمی تاج این بود که برای افراد زیر 12 سال واکسن تزریق شود. اما ستاد ملی باید این موضوع را تایید کند. این هفته ستاد در مورد این موضوع صحبت خواهد کرد و هنوز تصمیم جدی گرفته نشده است. در جلسه بعدی مجددا مدارک بررسی شده توسط ستاد ارائه خواهد شد. در صورتی که واکسیناسیون برای این سنین تایید شود، ما آمادگی داریم زیر 12 سال را واکسینه کنیم.

معاون وزیر بهداشت گفت: متاسفانه میزان شیوع امیکرون در کشور به شدت افزایش یافته و بروز آن به سرعت در حال افزایش است. این سویه به خصوص در مکان هایی با تراکم بالاتر شایع تر است. با افزایش تکثیر، آمیکرون قطعا جایگزین دلتا خواهد شد، اما دلتا همچنان در کشور مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خروج از نسخه موبایل