سخنگوی دولت به تشریح مصوبات هیئت دولت پرداخت – خبر زنده

سخنگوی دولت ادامه داد: پیش از این دولت لایحه اصلاح دو موضوع «پیش بینی منبع تامین قیر» و «محاسبه نرخ عوارض واردات برخی کالاها از 4 درصد به یک درصد» را تقدیم مجلس کرد. آنها دویدند. متأسفانه نمایندگان با دو فوریت پیشنهادی دولت در این لایحه موافقت نکردند، بنابراین در عمل فرصت کاهش اثر تورمی این مصوبه از دولت سلب شد. دولت امروز با پیشنهادهای جداگانه ای که از سوی وزرای نفت، صنعت، معدن و تجارت به دولت ارائه شد، مجددا تصمیم گرفت لایحه قبلی را بازگرداند و دو لایحه جداگانه با دو فوریت به مجلس تقدیم کند. گمانه زنی ها حاکی از آن است که ادغام این دو لایحه ممکن است به تصمیم متفاوتی در مجلس منجر شود. خواهشمند است با توجه به اثرات تورم بر دو موضوع ذکر شده، این لایحه یک فوریتی را در نظر بگیرید.

او ادامه داد: بر اساس گزارش ارائه شده از سوی وزیر جهاد کشاورزی به دولت، تاکنون بیش از 3.5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده است. همچنین با توجه به تصمیم قبلی مبنی بر عدم مواجهه با حادثه تلخ کشتار جوجه های یک روزه، با همکاری خوب وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بسیج، شش و نیم میلیون قطعه جوجه یک روزه در میان روستاییان آزاد هستند.جهاد پیگیر واکسیناسیون این جوجه های یکروزه است.

بهادری جهرمی یکی دیگر از تصمیمات هیئت دولت است وی در جلسه امروز تصویب آیین نامه های مربوط به قانون مالیات از واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گران قیمت را مورد توجه قرار داد و افزود: این مصوبه الزام آور بودجه 1401 است و در تصویب این آیین نامه ایرادات قبلی که مطرح شده بود رفع شد.

  آیا واکسن آسترازنکا کشنده است؟ فیلم

او گفت: همچنین مجوزی که پیش از این برای واردات کالاهای اساسی از شرکت های تعاونی و پیله وری مرزی صادر شده بود برای یک سال دیگر تمدید شد.

سخنگوی دولت تسویه مطالبات و بدهی های شرکت های خصوصی وی به شرکت های دولتی در وزارت نیرو گفت: تغییری در آیین نامه ایجاد شده است تا از محل مالیات هایی که برای این شرکت ها تعلیق شده است خودداری شود. تسهیل و تسریع در تسویه بدهی شرکت های دولتی به این شرکت های خصوصی نیز در حال بررسی است.

او ادامه داد: دولت همچنین آیین نامه فهرست خدمات آموزشی، پژوهشی و ورزشی معاف از مالیات را اصلاح کرده تا دامنه این خدمات را گسترش دهد. فدراسیون فوتبال مسئولیت تیم ملی را برعهده دارد اما دولت با توجه به اولویتی که مردم به تیم فوتبال می دهند از هیچ حمایتی برای تقویت این تیم کوتاهی نکرده است. پیش از این رئیس جمهور به معاون اول رئیس جمهور و وزیرش دستور داده بود که نیاز به حمایت داشته باشند و بازیکنان و کادرفنی تیم ملی نگران موفقیت نباشند.

او از یارانه ماه های آینده می گوید وی گفت: قانونگذار در بودجه برای پرداخت یارانه ها روش کالاهای برگ الکترونیکی را پیش بینی کرده است و دولت در تلاش است زیرساخت های لازم برای این موضوع را به گونه ای فراهم کند که یارانه ها از طریق دستگاه های خودپرداز بدون افزایش پرداخت به دست مردم برسد. پرداخت از جیب طبیعتا رویه فعلی تا تامین زیرساخت ها ادامه خواهد داشت.

سخنگوی دولت وی از زمان و فردی که رئیس جمهور قصد دارد به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس شورای اسلامی معرفی کند اطلاعی نداشت.

  تهدیدها: سرای محلات تبدیل به ستاد محلی می شود

او به این درخواست پاسخ داد وزیر احتمالی صمت در مجلس گفت: پاسخ این سوال را از نمایندگان بپرسید.

بهادری جهرمی برای نصب وی با قرار دادن دستگاه کارتخوان در نانوایی های سراسر کشور گفت: طبق برنامه قبلی این امر ادامه دارد و تکرار می کنم تغییری در قیمت نان و بنزین وجود ندارد. زیرساخت ها در حوزه نان در حال انجام است و پس از فراهم شدن این زیرساخت ها قیمت نان تغییر نخواهد کرد.

سخنگوی دولت برای افزایش حقوق بازنشستگانگفت: قانونگذار برای تعیین مستمری بازنشستگان به دولت تعیین تکلیف کرده است و سعی شده است میزان افزایش حقوق با توجه به میزان افزایش حقوق صندوق های نظامی و کشوری که مجلس در قانون پیش بینی کرده است، تعیین کند. درصد و برای آنهایی که درآمد کمتری دارند، سعی شد مدلی طراحی شود که با افزایش 57 درصدی شروع و به تدریج کاهش یافت. برداشت دولت از این مصوبه این است که کار را در چارچوب قانون انجام داده است. در عین حال دولت تلاش می کند تا حد امکان به بازنشستگان و کسانی که قرارداد کاری دارند پرداخت کند. پیش از این رئیس جمهور با مکاتبه ای با جمعی از بازنشستگان دستور داده بود تا جلسه ای با معاون اول وزیر، وزیر کار و رئیس سازمان تامین اجتماعی و نمایندگان بازنشستگان تشکیل شود تا برای کمک هر چه بیشتر مستمری بگیران اقدامات قانونی انجام شود.

وی به ایده تشکیل وزارت بازرگانی اشاره کرد وی در مجلس دهم گفت: دولت هنوز در مورد این طرح اظهارنظر رسمی نکرده است.

  تاییدیه های اخیر از مرکز ملی تاج / فیلم

دیدگاهتان را بنویسید