سامانه بارشی فردا وارد کشور می شود/ در غرب و مرکز کشور گرد و غبار ایجاد می کند – خبر زنده

صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت هواشناسی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی پیش بینی 24 ساعت آینده در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب کردستان و … استان های خراسان شمالی، خراسان شمالی رضوی و رضوی بارندگی پراکنده است.

وی افزود: روز شنبه (20 فروردین) موج جدیدی از بارش از شمال غرب وارد کشور می شود و در نواحی شمال غرب، غرب، غرب و مرکزی دریای خزر و استان های دامنه جنوبی البرز مرکزی ظاهر می شود. در شمال کشور رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت خطرات هواشناسی ادامه داد: روزهای دوشنبه و سه شنبه (22 و 23 فروردین) جو آرامی را در کشور خواهیم داشت. انبوه گرد و غباری که از عراق وارد کشور شده است امروز غرب و مرکز کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی افزود: طی سه روز آینده تا ساعاتی دیگر در اکثر نقاط کشور وزش باد شدید خواهد بود و در استان های واقع در غرب، جنوب غرب و مرکز کشور پدیده گرد و غبار پیش بینی می شود.

به گفته ضیائیان، شرق دریای عمان روز شنبه و یکشنبه است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران آب و هوا وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده را نیز گفت: آسمان تهران فردا (19 فروردین) نیمه ابری و ابری در بعدازظهر با احتمال بارش و شدید است. وزش باد با حداقل دمای 17 درجه و حداکثر دما 25 و در روز یکشنبه (31 فروردین) متغیر تا ابری و در نقاطی بارش کوتاه مدت و وزش باد شدید با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 21 پیش بینی می شود. درجه سلسیوس.

  احتمال زندگی انسان در مریخ

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (29 و 20 فروردین) اهواز با دمای 35 و 36 درجه سانتیگراد و اردبیل با دمای 2 و 8 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید