سالیوان: تاوان اشتباه فاجعه بار ترامپ در برجام را می پردازیم

مذاکرات برگامی

انجمن 24- او در مصاحبه با شبکه سی بی اس گفت: «خب، اجازه دهید در مقدمه دو نکته را بگویم. یکی اینکه سیاست ما روشن است و مصمم هستیم که از دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری کنیم.»

واشنگتن در حال هماهنگی با صهیونیست ها برای احتمال مذاکرات ناموفق با ایران است

شماره دو، ما معتقدیم که دیپلماسی بهترین راه برای انجام آن (هدف) است، اما همانطور که شما گفتید، وزیر امور خارجه گفت زمان کوتاهی بود و من در پایان ماه گذشته در اسرائیل بودم و این احتمال را هماهنگ کردم. از شکست ما دیپلماسی انجام داده ایم.»

وی گفت: ما با متحدان اروپایی خود و همچنین با شرکای خود از نزدیک کار می کنیم و راهی برای پیشرفت خواهیم یافت.

آمریکا تاوان اشتباه فاجعه بار ترامپ را می پردازد

مشاور امنیت ملی آمریکا افزود: دلیل اینکه ما در شرایط فعلی قرار داریم این است که دولت قبلی (آمریکا) از توافق هسته ای با ایران خارج شد و ما تاوان این اشتباه فاجعه بار را می پردازیم.

سالیوان می گوید که از دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری می کند، در حالی که تهران بارها گفته است که برنامه هسته ای ایران صرفا برای اهداف صلح آمیز دنبال می شود.

از سوی دیگر، ایران تاکید می کند که به عنوان یکی از طرف های معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) و یکی از اعضای آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته ای برای مقاصد صلح آمیز را دارد. علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) چندین بار از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند، اما هرگز مدرکی مبنی بر انحراف برنامه انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز این کشور از اهداف نظامی پیدا نکرده‌اند.

  آخرین آمار برای تاج

دیدگاهتان را بنویسید