دسته‌ها
بلاگ

ساخت زیرساخت های موجودی الکترونیکی در حال انجام است – خبر زنده

علی بهادری جهرمی در گفت وگو با ایسنا، درباره زمان توزیع کاربرگ های الکترونیکی بین مردم، اظهار کرد: قانون بودجه دولت را موظف به توزیع الکترونیکی کاربرگ کرده است. باید زیرساختی فراهم شود تا کاربرگ های الکترونیکی در دسترس عموم قرار گیرد. با توجه به اینکه تامین زیرساخت ها زمان بر است و می توان فشارهای تورمی را به مردم تحمیل کرد، دولت به مردم یارانه نقدی می دهد در حالی که زیرساخت ها آماده کنترل فشارهای تورمی به ویژه در دهک های پایین جامعه هستند.

وی افزود: فراهم سازی زیرساخت ها برای ارائه کاربرگ های الکترونیکی در چند برنامه موازی در حال پیگیری است. به عنوان مثال در حوزه نان، کارتخوان های هوشمند طبق برنامه قبلی در استان ها در حال نصب است. نحوه پرداخت یارانه تا زمانی که زیرساخت موجودی الکترونیکی فراهم شود به صورت نقدی ادامه خواهد داشت.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت درباره تمهیدات لازم برای اجرای مصوبه دولت مبنی بر افزایش حداکثری اجاره بها تصریح کرد: یکی از دلایلی که دولت از اختیارات مشروع رهبری در این زمینه استفاده می کند، وجود ضمانت اجرایی است. . این موضوع در گذشته در ستاد تنظیم بازار به تصویب دولت می رسید، اما از آنجایی که ستاد تنظیم بازار تنها می توانست بنگاه های معاملات ملکی را مکلف کند، مالکان و مستاجران مشترک هیچ گونه تعهد قانونی برای اجرای این مصوبه نداشتند.

بهادری جهرمی گفت: به همین دلیل دولت پیشنهاد داد و در جلسه سران قوا این موضوع مطرح شد. وقتی موضوعی در شورای سران قوا تصویب می‌شود، تبدیل به قانون می‌شود و دادگاه درباره آن حکم می‌کند. بنابراین مانند قانون در شوراهای حل اختلاف در دادگاه های عمومی در صورت انجام اقدامات خلاف مصوبه قابل رسیدگی و تعقیب می باشد. همچنین واحدهای بازرسی در وزارت صمت و وزارت مسکن بر حسن اجرای این مصوبه برای حمایت از مردم نظارت خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خروج از نسخه موبایل