زنی در ستاد بحران تهدید به وزیر کشور کرد

به گزارش فارس، احمد واحدی وزیر کشور در حاشیه اولین جلسه ستاد فرماندهی پیشگیری، هماهنگی و عملیات در تهران درباره تصویب این جلسه گفت: جلسه نسبتاً مفصلی با کارکنان دست اندرکار ستاد بحران و ستاد بحران داشتیم. مصوبات بر این اساس تنظیم شد.

وزیر کشور افزود: اولین تصمیم این بود که شهردار تهران معاون وزیر کشور در ستاد بحران تهران شود. همچنین مقرر شد طرح جامع از قبل تهیه شده در تهران بررسی و به روز شود و ارزیابی های لازم با توجه به الزامات جدید انجام شود.

واحدی ادامه داد: مقرر شد کارگروه های از پیش تشکیل شده با ارزیابی لازم از این کارگروه ها با قوت فعالیت خود را از سر بگیرند. همچنین مجموعه برنامه‌های لازم برای پیش‌بینی، پیش‌بینی، پیشگیری و آمادگی برای واکنش مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همچنین برای هر بار برنامه و برنامه‌ای برای اجرا توسط کارگروه‌های مختلف تهیه خواهد شد.

وی افزود: بر اساس این مصوبات مقرر شد مانورهای لازم برای امدادرسانی و کمک رسانی از سایر استان ها انجام شود که در صورت وقوع بلایای طبیعی کمک شود.

وزیر کشور گفت: برنامه‌هایی برای مانورهای سالانه در حوزه‌های بخشی، موضوعی و منطقه‌ای و همچنین مانورهای یک روزه در تهران تدوین می‌شود.

واحدی افزود: همچنین آموزش و آگاهی لازم برای آماده سازی مردم برای مدیریت بحران مطرح شد و قرار شد توسعه و تکرار این آموزش ها موجب فرهنگ سازی مطلوب شود.

وی با بیان اینکه آمادگی شهر تهران در برابر بلایای طبیعی مهم است، گفت: دستگاه های مختلفی در این زمینه فعال هستند و باید برنامه ها تقویت و حمایت های لازم برای ارائه آموزش های لازم انجام شود. .

در این جلسه مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ، مهدی چمران رئیس شهرستان شورای شهر تهران، سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کلانشهر تهران، حسین نظری، معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، علی نصیری، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، مهدی داوری، رئیس سازمان آتش نشانی و حراست در تهران، جلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست، مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک، عسگر عطایی مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید