«زلزله» بحرانی است که جدی گرفته نمی شود!

109659 948 خبر زنده

انجمن 24 سوده نجفی با اشاره به غرق شدن زمین در تهران گفت: مهمترین عامل غرق شدن، برداشت آب از وزارت نیرو است. تهران سالانه حدود یک میلیارد مترمکعب آب مصرف می کند که از پهنه های بیرونی وارد سفره های زیرزمینی می شود.

وی ادامه داد: از آنجایی که حدود 30 درصد آب مصرفی در شبکه آبرسانی به دلیل فرسودگی از بین می رود، این مجموعه به ناچار دست خود را به دیگ زیرزمینی می اندازد و آب را از سطح آب های زیرزمینی تخلیه و وارد شبکه خانگی می کند! “

نجفی با اشاره به نحوه فرورفتن زمین خاطرنشان کرد: اگر روند برداشت آب روان باشد، رفتار فرونشست باید دیده شود، اما اگر روند برداشت در نقاط مختلف بیشتر از جاهای دیگر باشد، به دلیل عملکرد بیشتر و بار زیاد بر سفره آب ساختمان، فرونشست تندتر و بیشتر می شود. بحرانی.

وی افزود: به نظر می رسد نوع تولید و توزیع آب توسط وزارت نیرو مهم ترین عامل فرونشست زمین باشد که باید توسط گروهی بی طرف بررسی و ارزیابی شود.

یکی از اعضای کمیته بهداشت و محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه در حوزه فضای سبز روند قابل قبولی برای جمع آوری و توزیع آب نداریم، گفت: اما فقط فضاهای شهری را زیبا می کند.


بیشتر بخوانید: تکمیل 5 ایستگاه برای بهره برداری کامل از خط 7 مترو تهران


وی ادامه داد: اگر آب پایه هستیم باید به جای چمن از گونه های زیبا و درختچه های زینتی مقاوم در برابر کم آبی استفاده کنیم. می توانیم از گونه هایی مانند گل رز و گل رز استفاده کنیم که هم بسیار زیبا و متنوع هستند و هم مقاومت خوبی در برابر کم آبی دارند. متأسفانه درختان سوزنی برگ بسیار مورد استفاده قرار می گیرند که در هنگام استفاده از آب گونه ای بسیار مورد انتظار است و به دلیل کمبود آب تنش بالایی دارد.

نجفی بیان کرد: در مورد درختانی که ارزش اکسیژن دهی بالاتری دارند، تهران به این موضوع توجه کافی نکرده است، در حالی که می توان درخت ایلان یا ارس را پرورش داد که گونه ای بسیار مقاوم به کم آبی است و رشد زیادی هم دارد، خوب استفاده کنیم. آی تی.

وی گفت: بنابراین با توجه به اینکه باید دقت شود که وزارت نیرو چه مقدار آبی با چه رژیمی و به چه میزان و از کجا استحصال می کند، آثار آن توسط ارگان بی طرف و شهرداری بررسی شود. تهران «توسعه و حفظ شهر تهران بر اساس الگوهای صرفه جویی در مصرف آب، یعنی حرکت به سمت آب.

دیدگاهتان را بنویسید