رونویسی الکترونیکی باعث شفافیت در زمینه منابع مالی می شود

محمدمهدی ناصحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی از وظایف نسخه نویسی الکترونیکی از جمله امضای الکترونیکی بر عهده سازمان نظام پزشکی است و طبق قانون همه ارکان نظام سلامت باید سازمان بیمه سلامت را همراهی کنند. اجرای این طرح».

وی گفت: تجویز الکترونیک به ما کمک می کند منابع و هزینه ها را مدیریت کنیم و از طرفی از بسیاری از تبانی ها به ویژه در حوزه پزشکی جلوگیری می کند. الکترونیک می تواند تا حد زیادی از هدر رفتن منابع در این زمینه جلوگیری کند.

ناصحی تاکید کرد: سازمان بیمه سلامت ایران تمام تلاش خود را برای تسریع در اجرای این طرح به کار می گیرد تا برای تشویق ارائه دهندگان خدمات پرداخت به مراکزی که به صورت الکترونیکی فعالیت می کنند، به روز شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: همچنین برای مراکز درمانی که نسخه الکترونیکی را اعمال می کنند 20 درصد به تعرفه آنها اضافه شده و در حوزه سخت افزاری نیز تسهیلات بدون وام و ضامن در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اجرای برنامه های کلان مانند نسخه نویسی الکترونیکی نیازمند زمان و حمایت همه ارکان نظام سلامت است و اجرای این طرح توسط این سازمان به عنوان زیر مجموعه وزارت بهداشت که قطعا حذف خواهد شد. بار مهمی بر دوش نظام سلامت است».

به گزارش ایرنا، هم اکنون 92 درصد مطب ها و مراکز پزشکی، 90 درصد داروخانه ها، 96 درصد آزمایشگاه ها، 97 درصد مراکز رادیولوژی و 39 درصد کلینیک ها به سامانه الکترونیکی نسخه نویسی متصل هستند و 54.2 درصد از این مراکز دارای نسخه الکترونیک هستند. من دارم

دیدگاهتان را بنویسید