روسیه 100 میلیون دلار در روز از فروش گاز درآمد دارد – خبر زنده

به گزارش ایسنا، تصور می شود با توجه به افزایش قیمت گاز طبیعی، درآمد صادرات گاز روسیه با درآمد سال گذشته برابری می کند که هنوز صادرات گاز به اروپا را محدود نکرده و با اتحادیه اروپا تنش نداشته است.

تام مارژک منسر، مدیر تجزیه و تحلیل گاز در ICIS به بلومبرگ گفت: «تام مارژک منسر، مدیر تجزیه و تحلیل گاز در ICIS، به بلومبرگ گفت: «تام مارژک منسر، مدیر تجزیه و تحلیل گاز در ICIS، به بلومبرگ گفت: «با وجود کاهش 75 درصدی گازپروم روزانه گازپروم به اروپا، درآمد روزانه روسیه از فروش گاز همچنان مشابه سال گذشته است. آنها بسیار بالاتر از دوره قبل از همه گیری بیماری همه گیر کووید هستند.

روسیه هفته گذشته به طور قابل توجهی عرضه گاز به مشتریان عمده اروپایی از جمله مشتریان آلمان و ایتالیا را کاهش داد، اگرچه موافقت کرد که از پوتین بخواهد برای روبل بپردازد. علاوه بر این، خط لوله متحرک پوتوک سالانه تعمیر می شود و در ماه جولای عرضه به خط لوله را به مدت دو هفته متوقف می کند و اروپا را برای ذخیره گاز قبل از زمستان در موقعیت دشوارتری قرار می دهد.

با وجود تحریم های اتحادیه اروپا علیه واردات نفت دریایی روسیه که باید تا پایان سال 2022 اجرایی شود و کاهش قابل توجه صادرات گاز روسیه از طریق این خط لوله، روسیه همچنان از قیمت های بالای نفت و گاز سود می برد. تحریم های غرب درآمدهای نفتی روسیه را هدف قرار می دهد که هزینه های جنگ در اوکراین را پوشش می دهد، اما مسکو همچنان میلیاردها دلار درآمد اضافی از فروش نفت و گاز تولید می کند.

  دستگیری یک مرد مسلح پس از ورود به قلمرو کاخ سلطنتی بریتانیا

وزارت دارایی روسیه در اوایل این ماه گفت که روسیه تنها در ماه ژوئن 6.37 میلیارد دلار درآمد نفت و گاز بیشتری را با توجه به قیمت نفت پیش بینی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید