روایت تخت روانچی از وضعیت دشوار انسانی در افغانستان، سوریه، فلسطین و یمن – خبر زنده

«جامعه بین‌الملل در تلاش‌های خود برای مقابله با شرایط اضطراری بشردوستانه با چالش‌های نوظهور و در حال تحول مواجه است. با افزایش تعداد افرادی که از اثرات بلایای طبیعی، درگیری‌های مسلحانه و اشغال خارجی رنج می‌برند، مانند همه‌گیری کووید-19 و اقدامات اجباری یکجانبه، از جمله محاصره و حتی قحطی، توانایی ما برای مقابله کاهش می‌یابد. مانع از توسعه کشورهای آسیب دیده است.

وی افزود: در منطقه ما شرایط سخت انسانی در افغانستان، سوریه، فلسطین و یمن باعث درد و رنج زیادی شده است و در همسایگی ما هجوم گسترده مهاجران افغان به کشورهای همسایه این فاجعه را تشدید کرده است. .

تکت روانچی گفت: ما قویاً معتقدیم که مقابله با ریشه‌های بحران‌های انسانی و شرایط اضطراری و همچنین سرمایه‌گذاری بیشتر برای پیشگیری، تنها راه‌حل پایدار برای مقابله با این پدیده جهانی است.

«از نظر ما، تمام اصول و اهداف منشور ملل متحد، به ویژه احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها، باید توسط همه طرف‌ها و همچنین سازمان‌های بشردوستانه به‌شدت رعایت شود. با تاکید بر نقش و مسئولیت کلیدی دولت ها در واکنش به شرایط اضطراری بشردوستانه، مسئولیت و رهبری ملی در هماهنگی کمک های بشردوستانه باید به رسمیت شناخته شود تا از ارسال موثر کمک های بشردوستانه اطمینان حاصل شود.

به گزارش فارس، نماینده ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اهمیت فعالیت های کمک های بشردوستانه از جمله سامانه واکنش بشردوستانه سازمان ملل متحد با حفظ ماهیت صرفاً انسان دوستانه آن تاکید دارد. فعالیت های بحث برانگیز تحت این عنوان نیز باید بلافاصله با تحقیقات عمیق و مستقل مورد بررسی قرار گیرد. علاوه بر این، سازمان ملل متحد باید اطمینان حاصل کند که تمام کمک های بشردوستانه بدون تبعیض و بدون مداخله ناروا بین تمام جمعیت نیازمند توزیع می شود.

  نیروهای چچنی غیرنظامیان اوکراینی را همراهی می کنند 2022-03-03 13:10:00

ته روانچی افزود: جمهوری اسلامی ایران اقدامات قهری یکجانبه را یکی از موانع اصلی تلاش های بشردوستانه بین المللی و همچنین یکی از منابع اصلی بحران های انسانی در جهان می داند. اعمال تحریم ها توسط برخی دولت ها را که از آن به عنوان یک اهرم سیاسی در روابط دوجانبه خود استفاده می کنند، به شدت محکوم می کنیم.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که در معرض بلایای طبیعی مختلف از جمله زلزله، خشکسالی، گرد و غبار و طوفان شن است که منابع ما را تحلیل می‌برد، از تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی به شدت آسیب دیده است.

وی افزود: بر اساس سند چارچوب کاهش بلایا، گامی عملی زیر نظر سازمان ملل برای تقویت همکاری های منطقه ای به ویژه با کشورهای همسایه برای کنترل بلایایی مانند گرد و غبار انتظار می رود. ما همچنین از همکاری بین آژانس های مربوطه سازمان ملل در مورد مسائل بلایای طبیعی از جمله پایداری، کاهش خطر، بازسازی و بازسازی استقبال می کنیم.

نماینده پاکستان به نمایندگی از گروه 77 و چین در سخنانی به پیامدهای منفی اجتماعی و اقتصادی اقدامات قهری یکجانبه (تحریم های یکجانبه) و اثرات منفی این تحریم ها بر توانایی کشورهای هدف در پاسخگویی موثر به اقدامات بشردوستانه اشاره کرد. چالش ها، از جمله بیماری های همه گیر. . کووید-۱۹ تاکید و تعهد دولت‌ها به لغو و خودداری از اعمال این تحریم‌ها را یادآور شد.

دیدگاهتان را بنویسید